Ölen teröristin kuzeni de şehitmiş!

Ölen teröristin kuzeni de şehitmiş!.15963
  • Giriş : 10.10.2008 / 21:47:00

Aktütün'deki çıkan çatışmada ölen teröristlerden biri Adana'da gömüldü. Bu arada ölen PKK'lı Recep Dorak'ın amcasının oğlunun da şehit olduğu belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Sınır Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıda, güvenlik güçleri tarafından öldürülen 9 teröristten Recep Dorak'ın cenazesi Adana'nın Ceyhan ilçesinde toprağa verildi.

Ceyhan'a Hakkari Yüksekova Şoförler Derneği'ne ait ambulansla getirilen Recep Dorak'ın cenazesi, yakınları ve bazı DTP'li yöneticiler tarafından alındı.

Dorak'ın cenazesi, daha sonra Asri Mezarlığa getirildi. Cenazeye DTP Adana İl Başkanı Zeki Karataş, DTP Ceyhan İlçe Başkanı Seyfettin Aydemir ve bazı yöneticiler katıldı. Burada kılınan cenaze namazının ardından bir grubun Kürtçe "şehitler ölmez" sloganları atmasına teröristin amcasının oğlu Sadık Dorak tepki gösterdi. Sadık Dorak, "Slogan atıp gerginlik yaratmayın. Namaz kılınıp, cenaze gömüldükten sonra sessizce evlerimizi gidelim" dedi.
Dorak'ın cenazesi, kılınan namazın ardından alkışlar ve sloganlar eşliğinde yaklaşık 1 kilometre kadar omuzlarda taşındıktan sonra toprağa verildi. Terörist Dorak'ın annesi Hasniye Dorak, Kürtçe yaptığı konuşmada, "Oğlum bir hiç uğruna ölmedi. Benim gibi, askerlerin de annesi ağlamasın. Buna başka bir çözüm bulunsun" diye konuştu.

TERÖRİSTİN AMCASININ OĞLU ŞEHİT OLMUŞ

Öte yandan, öldürülen Terörist Recep Dorak'ın amcasının oğlu Yasin Dorak'ın, 1992 yılında vatani görevini yaptığı Elazığ Karakoçan'da, teröristlerle girilen silahlı çatışmada şehit düştüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*