Ölen teröristlere mevlit rezaleti!

Ölen teröristlere mevlit rezaleti!.13662
  • Giriş : 20.03.2008 / 17:04:00

Mehmetçiğin vatanın bölünmez bütünlüğü için başlattığı operasyonlarda öldürdüğü PKK'lı teröristlere mevlit okutuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DTP'nin Van İl Binasında emekli ve fahri 20 imam Kürtçe mevlit okurken ‘demokrasi şehidi' olarak nitelendirilen ölen PKK'lı teröristler için dua edildi.

DTP İl Başkanlığı binasında bugün okutulan mevlidi yaklaşık 60 kişi dinledi. DTP İl Başkanı Abdurrahman Doğar'ın katılmadığı mevlite partililer ve imamlar katıldı. Kadın ve erkeklerin bir arada oturduğu mevlit 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşu öncesi DTP'li imamlar adına konuşan emekli imam Yusuf Kılınç, salonda bulunanlara hitaben yaptığı Kürtçe konuşmada, “Mevlit Kandili Peygamber efendimiz Hz. Muhammed ve Kürtdistan şehitlerimiz için okuyoruz. Okuyacağımız bu bu mevlidi onlara bağışlıyoruz. Şu anda çok kirli bir savaş yaşanıyor. Biz bu kirli savaşın durmasını istiyoruz. İnsanlarımız öldürülmesin, annelerin yüreği yanmasın, hiçbir anne çocuğu için ağlamasın. Ne Türk ne Kürt annesi ağlamasın. Bu cihanda akan kan dursun” dedi.

Konuşma ardından imamlar sırayla mevlidi bölüm bölüm Türkçe yerine Kürtçe okurken, her bölüm sonrası selavatları Arapça okudu. Mevlit yine Kürtçe dua ile son buldu.

Her mevlitte olduğu gibi mevlit sonrası lokum, bisküvi, çikolata, şeker, tuz, arpa, buğday ve pirinç dağıtıldı.

DTP yöneticileri dün akşam Mevlit Kandili'nin kutlandığını, parti olarak bu anlamlı günde mevlit okuttuklarını söylemekle yetindi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious