Ölenlerin kimlik bilgileriyle dolandırdılar

Ölenlerin kimlik bilgileriyle dolandırdılar  .20241
  • Giriş : 04.03.2008 / 18:05:00

Mezar taşları ve mezarlık kayıtlarından elde ettikleri bilgilerle ölü kişiler adına kredi kartı alarak bankaları dolandıran şebeke ortaya çıkarıldı. Şebekenin 5 mensubu tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, başkaları adına çıkarılan kredi kartlarıyla banka dolandıran bir şebeke tespit ettiler.

Şebeke mensuplarından birinin kimliğini belirleyen polis, bu kişiyi, kredi kartını kullandıktan sonra takibe aldı. Şebekenin bulunduğu bir medikal firmasına baskın düzenleyen polis, Mehmet Rasim K, Bekir B, Sertaç B, Muzaffer Y, ve Murat S'yi gözaltına aldı.

Burada yapılan aramalarda çok sayıda sahte nüfus cüzdanı, muhtarlıklara ait silikon mühürler, 20 adet kredi kartı ele geçirildi.

Sorgulama sonucu, şebeke mensuplarının, mezar taşları ve mezarlık kayıtlarından elde ettikleri kimlik bilgilerini kullanarak, ölü kişiler adına kredi kartı çıkardıkları anlaşıldı. Telefon bankacılık sistemini kullanarak kredi kartı başvurusunda bulunan zanlıların, paravan olarak kullandıkları medikal şirketini adres göstererek, kredi kartlarını kuryelerden teslim aldıkları tespit edildi.

Emniyette sorgulaması tamamlanan 5 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious