Olgaç, devletide zor durumda bıraktı

Olgaç, devletide zor durumda bıraktı.9228
  • Giriş : 12.02.2009 / 08:30:00

Barış Harekâtı sırasında biri esir, 10 Rum askerini öldürdüğünü iddia eden sonra da 'senayo' diyen Olgaç, Rumların hedefinde.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başsavcı Kliridis konuyu Avrupa Parlamentosu'na taşıyacaklarını açıkladı

Kıbrıs Rum Kesimi Başsavcısı Petros Kliridis, Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında biri esir, 10 Rum askerini öldürdüğünü iddia eden, ancak daha sonra bu sözlerinin “senaryo” olduğunu söyleyen tiyatrocu Atilla Olgaç'la ilgili olarak mart ayında gelişmeler yaşanacağını açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Rum Yönetimi lideri Dimitris Hrisofyas, Rum Başsavcısı Kliridis ile Rum Başkanlık Sarayı'nda bir toplantı yapmış ve Kliridis'e, Olgaç'ın sözlerinin değerlendirilmesi talimatını vermişti.

Konu hakkında Rum basınına açıklamalarda bulunan Kliridis, Atilla Olgaç'ın açıklamalarına önem verildiğine dikkat çekti. Konuyla ilgili doğrudan gelişmeler yaşanmayacağını ifade eden Kliridis, konunun önümüzdeki ayda uluslararası kurumları meşgul edeceğini belirtti. Başsavcı Kliridis, meselenin Avrupa Birliği (AB) Konseyi'yle Avrupa Parlamentosu'nun da (AP) gündemine taşınacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*