Olimpiyat dönüşünde çiçeklerle karşılandılar

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

İstanbul'da geçtiğimiz haftasonu yapılan 4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarında ödül alan Bosnalı öğrencileri, Bosna'da çiçeklerle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yarışmada Temel Seviye kısmında Hana Şartinoviç gümüş madalya, Orta Seviye'de Tarık Ramoviç Bronz Madalya ve Amina Patak Mansiyon ödülüne layık görülmüştü. İleri Seviye yarışmasında Ahmet Obraliç de Bronz Madalya almıştı. Şarkı dalında "Sen Gelmez Oldun" şarkısı ile Harisa Murtiç ile Kompozisyon dalında "Anneciğim" yazısı ile Njomza Krasnici Altın Madalya almaya layık görülmüştü.

Okul idareci - öğretmen ve öğrencilerinin yansıra kalabalık bir grubun da bulunduğu karşılama töreni oldukça coşkuluydu. Karşılamadan sonra konvoyla şehir turu atan öğrencilere halktan da sevgi gösterilerinde bulunuldu.

Karşılama töreni sonrası konuşan Bronz Madalya sahibi Obraliç, "Türkiye'de çok güzel duygular yaşadık. Ülkemize madalyalarla döndük. Organizasyon mükemmeldi. Okuluma, öğretmenlerime ve özellikle de Türkçe öğretmenime teşekkür ederim." dedi. Diğer bir ödüllü öğrenci Ramoviç, "Gerçekten tören çok güzeldi. Bizi sevgiyle karşıladılar. 83 ülkeden arkadaşlarımız oldu. Benim her kıtadan en az ikişer arkadaşım oldu. Birbirimize telefon numaralarımızı ve mail adreslerimizi verdik. İnşallah bundan sonra da görüşmeyi umuyorum." dedi. Gümüş madalya sahibi Şartinoviç, çok farklı ülkelerden arkadaş edindiğini ve görüşmeye devam edeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious