Olimpiyat için son provalarını yapan öğrenciler heyecanlı

Olimpiyat için son provalarını yapan öğrenciler heyecanlı.18159
  • Giriş : 02.06.2007 / 13:02:00
  • Güncelleme : 02.06.2007 / 13:07:25

Türkçe Olimpiyatları için son provalarını yapan öğrenciler, ödül törenini heyecanla bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın finali öncesi son provalarını yapan öğrenciler, binlerce insanın önünde yapacakları sovun heyecanını yaşıyor. Aylardır süren çalışmaların meyvesini toplayacak öğrenciler, yarışmaların finalinin başlamasını büyük heyecanla bekliyor.

Dünya Dil Eğitim Merkezi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları ödül töreninin başlamasına kısa bir süre kala finallerde görev alacak öğrenciler provalarına devam ediyor. İstanbul Gösteri Merkezi'nde yapılacak olan ödül töreni için saatler öncesi gelen öğrenciler, finallerde sorun yaşanmaması için son ana kadar çalışmalarını sürdürüyor. Kimi öğrenciler ödül töreninde misafirlere sunacakları şarkıları son kez tekrar ederken, farklı ülkelerden oluşan öğrencilerden oluşan halk oyunları ekipleri ise aksilik yaşanmaması için sahnede son provalarını yapıtı. Bazı öğrenciler ise ödül töreni öncesinde yapılan provaları meraklı gözlerle tirübünden izliyor.

Aylardır verdikleri emeklerin karşılığını alacaklarını dile getiren Türkmenistan'dan Gözher Orazova isimli öğrenci, ödül töreninin başlamasına az bir zaman kala büyük bir heyecan yaşadığını söyledi. Türkmenistan'daki Türk okulunda eğitim veren bir öğretmenin ölümünü bir öğrencinin sözleriyle anlatan bir sunum yapan Orazova, jurinin değerlendirmesinde altın madaylayı almaya hak kazandığını belirterek, ödül töreninde altın madalya için sahneye çıkmanın heyecanını dile getirdi.

Halk oyunları ekibinde bulunan öğrenciler ise, günlerdir çalıştıkları için artık hazır olduklarını belirterek, birbirinden farklı ülkelerden 60 öğrenci ile gösteri yapacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious