Olimpiyat Meşalesi İstanbullular ile buluştu

Olimpiyat Meşalesi İstanbullular ile buluştu.8291
  • Giriş : 07.03.2008 / 13:34:00

Lenovo Innovation Center tarafından tasarlanan 2008 Pekin Olimpiyatları Meşalesi, Nişantaşı Abdi İpekçi Anıtı önünde sergilenmeye başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin 300 tasarım arasından seçtiği ve üzerinde Çin motifleri ile olimpiyat oyunları logoları bulunan Olimpiyat Meşalesi, İstanbul'da sergilenmeye başlandı. Meşalenin sergilenmesi nedeniyle düzenlenen programa Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Johannes M. Guschlbauer'in de katıldı.

Sarıgül yaptığı açıklamada, "Olimpiyat Meşalesi'ni bugün burada dalgalandıracağız. Olimpiyat ruhu barışla ilgili, dostlukla ilgili, kardeşlikle ilgilidir" dedi. Olimpiyatların Türkiye'de de yapılamasını istediklerini söyleyen Sarıgül, "Türkiye'de olimpiyat ruhunu bütün yurttaşlarımıza anlatmamız lazım. Bütün siyasi partiler ve yerel yönetimler Milli Olimpiyat Komitesi'ne destek vermelidir. Olimpiyat ruhunu yediden yetmişe herkese anlatmamız lazım" şeklinde konuştu. Şişli Belediyesi olarak Olimpiyat heyecanını hissettiklerini kaydeden Sarıgül, 2008 Olimpiyat Meşalesi tasarımını gerçekleştiren Lenovo'ya teşekkür etti.

Öte yandan İstanbul'da yapılacak Olimpiyat Meşalesi koşusunun 3 Nisan 2008 tarihinde gerçekleşeceği öğrenildi. Aralarında İngiltere, Fransa, Amerika, Avustralya, Hindistan ve Japonya'nın bulunduğu 20 ülkeyi dolaşacak olan 2008 Pekin Olimpiyatları Meşalesi, 08 Ağustos 2008'de Çin'in başkenti Pekin'de yapılacak açılış öncesi Everest Dağı zirvesine de çıkartılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious