Olimpiyat Stadı'nda trafik işkencesi

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, maça gelen taraftarlarına hem skor hem de ulaşım olarak mahçup olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bordeaux ile oynanan karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, Olimpiyat Stadı'na gelmede ve ayrılmada yaşanan problemlerin yanısıra iyi skor alamadıkları taraftarlardan özür dileyen Canaydın, "Futbol tabi ki bizi memnun etmedi. Bu akşam üç puan almalıydık. Gruptaki diğer maçlara baktığımızda rakiplerimiz de berabere kaldı. Bundan sonraki maçlarda üç puan almalıyız" diye konuştu.

-GÜLER: "TOPLU TAŞIMA YERİNE HERKES ÖZEL ARACI İLE GELİNCE TRAFİK OLUŞTU"-

İstanbul Valisi Muammer Güler de, saat 20.00'a kadar trafik sorunu yaşanmadığını belirterek, "Ben bile maça oldukça rahat geldim. Ancak maçın hafta içi olması mesai saatinin bitmesinden sonra taraftarla42n hemen maça ulaşmak istemesi yine vatandaşların toplu taşıma yerine kendi özel araçlar ile maça gelmek istemeleri trafik sorunu oluşturdu. Birde yolda devrilen bir tır ve arıza yapan tır iyice trafik sorunu büyüttü" dedi.

Vali Güler, bir ay sonra PSV Eindhoven maçına kadara gerekli önlemlerin alınacağını sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediye BaşkanıKadir Topbaş da, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki trafik sorunun sadece metro ile çözümlenebileceğini ifade ederek, "42 ay sonra çalışmalar bitecek ve metro stada ulaşacak. Bir sonraki maçta ağır vasıtaların bu güzergaha girmesini engelleyeceğiz^" diye konuştu.

-TARAFTARLAR İSYANDA-

Galatasaray ile Bordeaux maçının bitiminden sonra evlerine gitmek isteyen vatandaşlar uzun süre garajlarda trafik nedeyle beklemek zorunda kaldı. Maçın bitiminde ancak 1.5 saat sonra Olimpiyat Stadı etrafındaki trafik rahatladı. Galatasaraylı taraftarlar başkan Özhan Canaydın'ın sözüne inanarak bu zorlu stada geldiklerini belirterek, "Kalan 2 maçta buraya gelmek istemiyoruz. Trafik tamamen rezalet en kısa sürede ayrılacaksınız dediler hala gidemedik" diye isyan ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious