Olimpiyatın ilk kafilesi Pekin'e uğurlandı

Olimpiyatın ilk kafilesi Pekin'e uğurlandı.6943
  • Giriş : 29.07.2008 / 22:13:00

Pekin Olimpiyat Oyunları'na katılacak olan Türk olimpiyat takımının ilk kafilesi, İstanbul'da düzenlenen özel bir geceyle uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yeşilköy'de bulunan WOW Hotels&Convention Center'da gerçekleştirilen uğurlama organizasyonuna, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Çin'in Ankara Büyükelçisi Guxoian Sun, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı, İstanbul Valisi Muammer Güler, teknik direktör Şenol Güneş, Yıldız Tilbe, federasyon başkanları ve olimpiyat takımı kafilesi katıldı.

Organizasyonun evsahipliğini de üstlenen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, olimpiyatların önemine değinip, orada yarışmanın, seyirci olmanın bile büyük bir onur olacağını ifade ederek, şunları söyledi:

"Artık son sözü sporcularımız söyleyecek. Biz sporcularımıza hep güvendik, yine güveniyoruz. Atina'ya da bazı yıldızlarımızı geride bırakarak gitmiştik ama hesapta olmayan sporcularımız madalya kazandı. 10 madalyanın 9'unu ilk defa katılan sporcularımız elde etti. Boşluğu dolduracak kahramanlar çıkarabilirseniz asıl o zaman milletsiniz. Bunu Atina'da yaşadık. Sporcularımız ülkemizin yüzünü güldürecektir."

Atalay ayrıca, (A) Milli Futbol Takımı ile Güney Kore ve Japonya'da ortak gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası'nda 3.'lük başarısı yakalayan teknik direktör Şenol Güneş'i özellikle çağırdıklarını ve sporcularla birlikte olduğunu aktararak, "Onu, oraların bizim için korkulacak yerler olmadığın göstermesi için çağırdık. Ben, Uzakdoğu'da sporcularımızın önemli başarılar kazandıklarını biliyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*