Olimpiyatlar Atalay'ı şok etti

Olimpiyatlar Atalay'ı şok etti.7334
  • Giriş : 13.08.2008 / 18:22:00

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türk sporcuların 29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda şu ana dek aldığı sonuçlarla ilgili olarak ''İzahı mümkün değil, böyle bir sonuç beklemiyordum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mehmet Atalay, halterci Taner Sağır'ın 77 kiloda ''sıfır'' çekmesinden sonra basın merkezinde gazetecilerle yaptığı sohbette, bu oyunlarda sıçrama beklediğini ifade ederek, ilk kez özerk federasyonlarla oyunlara hazırlanıldığını ve sporcuların her isteğinin karşılandığını bildirdi. Atalay, ''Uzayda kamp isteseler onu da yerine getirirdik'' diye konuştu.

Kendisinden madalya beklenen sporcuların kazaya uğrayabileceğini, ancak onların yerine yeni isimlerin çıkması gerektiğini belirten Atalay, halterde Nurcan Taylan'ın ''sıfır'' çekmesinden sonra Sibel Özkan'ın madalya aldığını, ancak bunun devamının gelmediğini söyledi. Atalay, ''İnşallah bundan sonra gelir'' dedi. Atalay, Taner Sağır'ın, podyuma çıktığında gergin olduğunun yüzünden okunduğunu kaydetti.

Federasyonların özerk olmasına da değinen Atalay, bunun erken olduğu iddialarına katılmadığını savunarak, ''Keşke imkanımız olsaydı daha önce özerkleştirseydik, asla pişmanlık duymuyoruz. Başarısızlıkların bununla ilgisi yok'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*