'Olimpiyatlara güçlü bir kadro ile geleceğiz'

  • Giriş : 05.04.2007 / 00:00:00

Çin'de bulunan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Pekin olimpiyatlarına güçlü bir kadro ile geleceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Şahin, Pekin'deki temasları çerçevesinde, Pekin Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı Wang Wei ile görüştü. Şahin, burada olimpiyatların hazırlıkları ile ilgili bilgi aldı. Görüşmede, Çin'e çok güçlü bir kadro ile geleceklerini anlatan Şahin, Çin'i olimpiyatların hazırlık aşamasında kaydettiği çalışmalardan dolayı kutladı.

Bakan Şahin görüşmesinin ardından Olimpiyatların açılışı ve kapanış töreninin yapılacağı ünlü ''kuş yuvası'' stadyumu ile yüzme yarışmalarının yapılacağı tesislerde incelemelerde bulundu.

Beraberindekilerle, olimpiyatların yapılacağı tesislerin bulunduğu salonu ziyaret eden Bakan Şahin, yapılan çalışmalara hayran kaldığını ifade etti. Şahin, burada şeref defterine şunları yazdı: ''2008 Pekin Olimpiyatları ile ilgili yapılanları ve yapılacak olanları öğrenmek için buradayım. Gördüklerim ve öğrendiklerim gerçekten heyecan verici. 2008 Ağustos'unda Pekin'de, spor adına barış adına çok güzel şeyler olacağını şimdiden görür gibiyim. Çin'e ve Pekin'e başarılar dilerim.''

Bakan Şahin, bugün öğleden sonra Çin'in güneybatısında bulunan Sichuan eyaletine geçerek buradaki doğal alanda yaşayan pandaların bulunduğu tesisleri gezecek. Şahin, 2003'te burayı ziyaret etmişti. Bakan Şahin, cumartesi günü Çin'den ayrılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious