Olimpiyatların faturası Atalay'a!

Olimpiyatların faturası Atalay'a!.7334
  • Giriş : 21.08.2008 / 08:55:00

Başbakan Erdoğan, Pekin Olimpiyatları'ndaki başarısızlğın faturasını Atalay'a kesmesi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda yaşanan başarısızlığın faturasını kesmeye hazırlanıyor. Olimpiyatlarda birçok dalda beklenen başarının yakalanmaması üzerine tepeden itibaren bir dizi değişikler masaya yatırılacak.

Türkiye'nin başarısızlığını 8 altın madalya alan ABD'li yüzücü Michel Phelps'i örnek vererek anlatan Erdoğan, "Bakın bir kişi 8 tane madalya getiriyor. Bizde niye olmasın? O da insan. Bizde de insanlar var. Ne gerekiyorsa bunu yapalım" diyerek, atılacak adımların işaretini verdi.

MEHMET ATALAY GÖREVDEN ALINABİLİR

AKP'nin iktidara gelmesinden sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne 'vekaleten' atanan ve Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra asaleten ataması yapılan Mehmet Atalay'ın görevden alınacağı ağırlıklı olarak konuşuluyor. Atalay, başarısızlık karşısında 'teknik direktörüm' dediği Erdoğan'ın fatura kesebileceğini ifade etti. Başbakan'ın yaklaşık 6 yıldır bu görevi sürdüren Atalay'ı, olimpiyatlardan sonra görevden alması bekleniyor.

DDK ARAŞTIRACAK

Olimpiyat başarısızlığına Çankaya Köşkü de yakından ilgi gösterecek. Cumhurbaşkanlığı'na bağlı Devlet Denetleme Kurulu'nun önümüzdeki aylarda, başarısızlığın nedenlerini inceleyeceği belirtildi. Cumhurbaşkanı Gül'ün, DDK'nın yapacağı inceleme doğrultusunda bazı kurumlara gerekli talimatları vermesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*