Olmamış hadiseler için fetva verilmez

Olmamış hadiseler için fetva verilmez.10824
  • Giriş : 23.06.2009 / 00:40:00
  • Güncelleme : 23.06.2009 / 00:08:44

Erbakan, ‘AK Parti ve Gülen’i bitirme planı’yla ilgili bilgisinin olmadığını söyledi ve ders verir gibi konuştu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erbakan, Genelkurmay Harekat Daire Başkanlığı'nda hazırlandığı iddia edilen 'AK Parti ve Gülen'i bitirme planı'yla ilgili bilgisinin olmadığını söyledi.

'Sizin iktidarınız döneminde böyle belgeler çıkmış mıydı?' sorusuna 'Hayır' cevabını veren Erbakan, 'İmam-ı Şafi olmamış hadiseler hakkında fetva vermezdi.' dedi. D-8'in kurulmasının 12. yıldönümü için düzenlenen toplantıya katılan Erbakan bir gazetecinin, 'Belgenin var olup olmadığı tartışılıyor. Siz bu konuda ne söylemek istersiniz?' sorusuna Erbakan, 'Bu söylediğiniz konular hakkında hiç bir bilgimiz yok. Bilgimiz olmayan hususlarda da herhangi bir şey düşünmemiz ve bir şey söylememiz mümkün değil.' dedi.

Israrlı sorular karşısında ise Erbakan, 'İmam-ı Şafi Hazretleri olmamış hadiseler hakkında fetva vermezdi' dedi. 'Belge var ama gerçek olup olmadığı tartışılıyor. Demokrasiye müdahale edilmiş olabilir mi? Siz ne diyorsunuz?' diye sorulması üzerine Erbakan, 'Hiçbir şey düşünmüyorum. Çünkü bilgim yok. Olayın ne olduğu hakkında bilgim yok' karşılığını verdi. '28 Şubat sürecinde benzer vakalar yaşandı mı? Sizin iktidarınız döneminde böyle belgeler ortaya çıkmış mıydı?' sorusuna Erbakan, 'Hayır' yanıtını verdi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*