Ölmeden katillerine yemek ısmarlamış

  • Giriş : 10.11.2008 / 14:10:00

Zanlılar, Güleç'ten gasp ettikleri kredi kartıyla, cinayetin ardından bir mağazaya gidip soğukkanlı bir şekilde alışveriş yaptı ama harcamaya ait kredi kartı fişini kamyonda unutunca yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çocuk katilleri kredi kartı fişi yakalattı.

Zanlılar, Güleç'ten gasp ettikleri kredi kartıyla, cinayetin ardından bir mağazaya gidip soğukkanlı bir şekilde alışveriş yaptı ama harcamaya ait kredi kartı fişini kamyonda unutunca yakalandı. Jandarmanın mağazanın güvenlik kamerasından kimliklerini saptayarak, sıkı takip sonucu cinayetten 9 gün sonra, biri Mardin'de, diğeri ise İstanbul'dan Mardin'e dönerken yakalanan zanlılar, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlıların cinayetten önce yedikleri yemeğin parasının da, öldürdükleri kamyon şoförü tarafından ödendiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz 29 Ekim günü, Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun Birecik İlçesi yakınlarındaki boş alanda üzeri yorgan ile örtülü bir erkek cesedi görenler durumu jandarmaya bildirdi. İhbarın ardından olay yerine gelen jandarma, üzerinde kimlik bulunmayan cesedin defalarca bıçaklandığını ve kafa tasının da sert bir cisim ile vurularak kırıldığını belirledi. Cesedin kimliğine ulaşmaya çalışan jandarma, yorgandan yola çıkarak, ölen kişinin kamyon şoförü olma ihtimali üzerinde durdu. Bunun üzerine yoldan geçen kamyonculardan yardım isteyen jandarma, kısa süre sonra öldürülen kişinin Konyalı kamyon şoförü Fahrettin Güleç olduğunu saptadı. Güleç'in ailesi ile yapılan görüşmede de kıyafetleri ve eşkalinin uyması üzerine, kimliği saptanan Fahrettin Güleç'in 52 ANL 94 plakalı kamyonuyla Konya'dan Diyarbakır'a 32 bin YTL değerinde yumurta taşıdığı ortaya çıktı. Kamyonun plakası tüm güvenlik güçlerine bildirilirken, morgda yapılan otopside ise Güleç'in vücudunun çeşitli yerlerinde 51 bıçak darbesi bulundu ve kafa tasının sert bir cisim ile defalarca vurulması sonucu kırılarak öldüğü belirlendi.

Cinayeti çözmek üzere yoğun şekilde çalışılırken, olaydan bir gün sonra Mardin Organize Sanayi Bölgesi yakınlarına terk edilmiş kamyonun Güleç'in öldürülmesinin ardından gasp edilen kamyon olduğu ortaya çıktı. Şanlıurfa'dan Mardin'e giden jandarma görevlileri, burada yaptıkları incelemede kamyonun içerisindeki yumurtaların büyük bölümünün yerinde olmadığını gördü. Kamyonda inceleme yapan jandarma, Güleç'in cesedinin bulunduğu sıralarda yapılmış 320 YTL'lik bir kredi kartı fişi buldu. Jandarma, alışverişin yapıldığı Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'ndeki mağazaya gelerek, alış veriş saatine ait güvenlik kamerası kayıtlarını istedi. Kayıtları inceleyen jandarma, 17 yaşlarındaki iki gencin, Güleç'e ait kredi kartı ile kazak, ayakkabı, sigara ve cep telefonu kontörü aldığını gördü. Kayıtlardaki zanlıları öldürülen Güleç ailesinin tanımaması üzerine, kamyon şoförlerinden yardım istendi. Güleç'i tanıyan kamyon şoförleri izledikleri görüntülerde yer alan iki kişiden birinin Mardinli kamyon şoförü Şemsettin Güven'in oğlu olduğunu ifade etti. Mardinli şoförlerin de zanlılardan birinin meslektaşları Şemsettin Güven'in oğlu olduğunu söylemesi üzerine, jandarma Güven ailesinin yaşadığı Mardin'in Kızıltepe İlçesi'ne gitti. Burada zanlılardan Ş.G.'nin İstanbul'a gittiğini, diğer zanlının da Ş.G.'nin dayısının oğlu E.E. olduğunu belirledi. E.E. gözaltına alınırken, ilçede gösterdiği bir depoda ise gasp edilen kamyonda yer alan yumurtalara ulaşıldı.

ÖLMEDEN ÖNCE KATİLLERİNE YEMEK ISMARLAMIŞ

Birecik'e getirilen E.E., jandarmada cinayeti nasıl işlediklerini ayrıntılarıyla anlattı. Son zamanlarda yakın arkadaşı ve halasının oğlu olan Ş.'nin sürekli olarak çok borcu olduğunu anlatıp, kendisine gasp yaparak çok para kazanma teklifinde bulunduğunu iddia eden E.E., çocuk yaşta kendisini katil yapan gelişmeleri şöyle anlattı:

"Ş., ile çocukluktan beri sürekli beraberiz. Ş., biraz bizden farklı yapıya sahip. Pahalı şeyleri giymeyi ve kızlarla gezmeyi sever. Lükse ve kızlara düşkünlüğü yüzünden çok para harcardı. Son zamanlarda sürekli çok borcu olduğunu ve ödemek için tek çaresinin gasp olduğunu söylüyordu. Cinayetten iki gün önce yanıma geldi ve 'bir defa gasp yapalım, ikimiz de rahata çıkalım' teklifinde bulundum. Önce olumsuz yanıt verdim ama daha sonra tek başına birşey yapamayacağını, çocukluğumuzdan beri her şeyi birlikte yaptığımızı söyleyince onu yalnız bırakmamak için kabul ettim. Cinayet günü sabah saatlerinde Ş.'nin babası Adana'ya yük götürecekti, hep beraber yola çıktık. Birecik'e gelince önceden konuştuğumuz gibi Ş., babasıyla tartıştı ve kamyondan indi, ben de onu Kızıltepe'ye götüreceğimi söyleyerek arkasından indim. Birecik'te biraz dolaştık ve şoförlerin yemek yediği tesislere gidip, kamyonlardaki yüklere baktık. Birkaç gıda yüklü kamyon şoförüne, yolda kaldığımızı ve bizi Mardin'e götürmelerini istedik ama kabul eden olmadı. Son olarak öldürdüğümüz şoförün yanına gittik. Ş., burada şoföre, babasının da kamyon şoförü olduğunu ve otobanda kamyonlarının bozulduğunu söyledi. Bizi otoyoldaki kamyonun yanına bırakmasını istediğimiz şoför iyi niyetliydi, oturtup bize yemek bile ısmarladı. Yemeği yedikten sonra yola çıktık sakin bir yere gelince önceden planladığımız gibi Ş., şoföre tuvalet ihtiyacı için durmasını istedi. Muhtemelen, yaşımızın küçük olmasından hiç şüphelenmeyen şoför durdu ve ben üzerimde bulunan bıçağı çıkararak rast gele vurmaya başladım. Kaç kez sapladım bilmiyordum, şoför bağırıyordu bu sırada Ş. ise, kamyonda bulduğu çekiç ile kafasına vurmaya başladı. Şoförün sesi kesilince öldüğünü anladık. Üzerindeki para ve cüzdanı aldıktan sonra cesedi alıp otoyol kenarındaki şarampole indirdik, fark edilmemesi için de kamyonda bulduğumuz yorganı üzerine örttük. Yola çıktık, Viranşehir'e gelince bir tesiste durup yemek yiyip, alışveriş yaptık. Kızıltepe'ye gidip bir depoya yumurtaları indirdik. Hepsi sığmayınca kalan yumurtayla birlikte kamyona Mardin girişinde bıraktık. Yaşananlardan çok pişmanım."

E.E.'nin ifadelerinin ardından İstanbul'a giden ve Mardin'e yolcu otobüsü ile döneceği saptanan Ş.G., Birecik girişinde jandarma tarafından yapılan kimlik kontrolünde yakalanarak gözaltına alındı. Ş.G., İlçe Jandarma Komutanlığı'nda yapılan sorgulamasında susma hakkını kullandı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından Adliyeye sevk edilen iki kuzen, 'Tasarlayarak adam öldürmek ve gasp' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*