Olmert, Gazze'yi açıkça tehdit etti!

Olmert, Gazze'yi açıkça tehdit etti!.8544
  • Giriş : 01.03.2009 / 17:34:00
  • Güncelleme : 01.03.2009 / 18:33:13

Ehud Olmert, Gazze Şeridi'nden devam eden roket saldırılarının "sert karşılık" bulacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olmert, Bakanlar Kurulu toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, hafta sonunda İsrail'in güneyindeki kentlere yönelen roket saldırılarına atıfta bulunarak, Hamas'a, "saldırıların sert karşılık bulacağı" mesajını iletti.

İsrail'in güneyindeki yerleşim birimlerine bu hafta sonu 11 roket saldırısı olduğunu belirten Olmert, İsrail'in başvuracağı çok geniş seçenekleri bulunduğunu, güneyde tam huzur sağlanıncaya kadar bütün bu seçenekleri kullanacaklarını ifade etti.

Kabinenin herhangi bir roket saldırısına sert karşılık verilmesi politikasını oy birliğiyle benimsediğini kaydeden Olmert, bu politikayı uygulamaya devam edeceklerini söyledi. Olmert, savunma bakanının hükümetin kararlarının uygulanmasında doğrudan yetkili tek kişi olduğunu belirtti.

Bu arada, kabine toplantısında önce açıklama yapan Alt Yapı Bakanı Binyamin Ben Eliezer, roket saldırılarına İsrail'in karşılık vermesi gerektiğini söyledi.

Necef ve Celile bölgelerinin kalkındırılmasından sorumlu Bakan Yaakov Ederi de aynı görüşü dile getirerek, kabinenin gecikmeden bu konuda karar almasını istedi.

Gazze'den dün atılan Grad füzelerinden biri Aşkelon'da bir okula isabet etmiş ve hasara neden olmuştu.

İsrail'in ateş kestiği 18 Ocaktan bu yana Filistinli militanların 110'dan fazla roket saldırısı düzenlediği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*