Olmert, görüşmeyi, yeni başlangıç olarak görüyor

  • Giriş : 22.06.2007 / 07:30:00

Olmert, Abbas ile yapacağı görüşmeyi, yeni başlangıç olarak görüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, 25 Haziran Pazartesi günü Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile yapacağı görüşmenin, İsrail ile Filistinliler arasında yeni bir başlangıç oluşturacağını söyledi.

İsrail'in Hayfa kentinde bir konferansta konuşan Ehud Olmert, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, Ürdün Kralı Abdullah ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile İsrail ve Filistin arasında yeni bir başlangıça vesile olacak bir platform yaratacak ortak çalışma için biraraya geleceğini bildirdi.

Olmert, İsrail devletinin yanında barış ve güvenlik içinde yaşayacak bir Filistin devleti kurulması rüyası taşıyan ABD ve onun başkanı George W. Bush'un da bu konuda desteğine ve ilgisine sahip olduklarını kaydetti.

Bush ile önceki gün Washington'da biraraya gelen Olmert, 25 Haziran Pazartesi günü Mısır'ın Kızıldeniz kıyısındaki Şarm El Şeyh kentinde, Batı'nın tam desteğini arkasına alan Abbas ile görüşecek.

Abbas, Hamas'ın Gazze Şeridi'ni ele geçirmesi üzerine 3 aylık ulusal birlik hükümetini feshetmiş ve bu hafta Hamas üyelerinin olmadığı bir olağanüstü hal hükümeti kurmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious