Olmert'in kuklasını yaktılar!

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Cuma namazı sonrası yapılan protesto gösterisinde İsrail Başbakanı'nın kuklası yakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail'in saldırılarına çeşitli kesimlerden gelen tepkiler artarak devam ediyor. Şizofreni Birliği Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği ve Beyazıt İşportacıları Koruma ve Yardımlaşma Derneği'ne üye bir grup da İsrail saldırılarını protesto ederek İsrail Başbakanı'nının kuklasını yaktı.

Beyazıt Camii'sinde cuma namazı sonrası toplanan yaklaşık 200 kişilik grup İsrail'e lanet yağdırdı. Camiden çıkan grup, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ve ABD Başkanı George Bush'u tasvir eden kuklaları parçaladıktan sonra yaktı.

Beyazıt Meydanı'nda "İsrail şaşırma sabrımızı taşırma, Filistin halkı yalnız değildir, Katil İsrail Filistin'den defol" sloganları atmaya başlayan grup adına yapılan açıklamada, masum müslümanların katlediğildiğine dikkat çekildi. İsrail'in de layık olduğu cezaya çarptırılacağı vurgulanan açıklama sonunda grup üyeleri, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ve ABD Başkanı Bush'u tasvir eden kuklaları parçaladı. Hıncını alamayan grup üyeleri daha sonra kuklaları ateşe verdi. Gösteri, olaysız bir şekilde son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious