Olmert’ten savaş ilanı!

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Hizbullah’ın bu sabah İsrail askerlerine düzenlediği saldırının savaş sebebi olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Düzenlediği basın toplantısında, ilerleyen saatlerde bakanlar kurulunun konuyla ilgili olarak toplanacağını bildiren Olmert, ’çok avı verici ve geniş kapsamlı bir operasyon başlatacaklarını söyledi.

İsrail birliklerinin Lübnan içerisine girdiğini söyleyen Olmert, "Bu sabahki gelişmeler terörist eylemler değil, egemen bir devletin hiçbir neden ya da provokasyon olmadan İsrail’e saldırmasıdır" şeklinde konuştu.

Bu arada Lübnan Turizm Bakanı Joseph Sarkis, İsrail’in saldırması durumunda tüm Lübnan kuvvetlerinin direniş örgtüleriyle birlik olarak İsrail’e karşı savaşacağını söyledi. Sarkis, Lübnan hükümetinin ilerleyen saatlerde konuyla ilgili açıklama yapacağını söyledi.

Öte yandan El Arabiya televizyonu, yedek askerleri de seferber eden İsrail Ordusu’nun 6 bin kişilik kuvvetle Lübnan’a girmeye hazırlandığı haberini verdi.

SURİYE’Yİ DE TEHDİT ETTİ

Ehud Olmert, terörist örgütleri desteklemekle itham ettiği Suriye’nin terörist bir hükümet olduğunu kanıtladığını ifade ederek, "Suriye’ye karşı gerekli eylemlerin yapılması için hazırlıklarımız tabii ki devam edecek" şeklinde konuştu.

Gazze Şeridi’nden bir İsrail askerinin kaçırılmasından sonra İsrail savaş uçakları Suriye hava sahasını ihlal ederek alçak uçuş yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious