Oltayla 110 kg'lık orkinos yakaladılar

Oltayla 110 kg'lık orkinos yakaladılar.7790
  • Giriş : 08.08.2008 / 15:56:00

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinden ava çıkan balıkçılar, Ege Denizi'nde özel oltayla 110 kilogramlık orkinos balığı yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ege Denizi'ne açılan ''Temel Dayı'' adlı balıkçı teknesiyle Behramkale açıklarında orkinos avına çıkan tekne sahibi Nihat Akgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özel olarak hazırladıkları 8 kilogram ağırlığındaki çelik oltayla, 45 orkinos balığı yakalamayı başardıklarını belirtti.

Balıklardan birinin ağırlığının 110 kilogram olduğunu kaydeden Akgün, ''Orkinos balığı avlamak için gece Ege Denizi'ne açıldık. Orkinoslar bu aylarda Ege Denizi'nde sürü halinde dolaşırlar. Biz de hazırladığımız özel oltaları denize bıraktık ve orkinosun peşine düştük. Oltalarımıza 45 orkinos takıldı. Bu balıklardan biri 110 kilo geliyordu ve uzun bir uğraş sonucu orkinosu yakalamayı başardık. Bizim için iyi bir av oldu'' dedi.

Akgün, 110 kilogramlık orkinosu beldede bulunan balık lokantasına kilosu 10 YTL'den sattıklarını, diğer balıkları ise Çanakkale'deki bir fabrikaya gönderdiklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*