Ölü numarasıyla 4 terörist öldürdü

Ölü numarasıyla 4 terörist öldürdü.9742
  • Giriş : 07.10.2008 / 08:53:00

Aktütün köyündeki bir korucu anlatıyor: Çatışma sonrası yaralı bir asker bulduk, ölü numarası yapıp 4 teröristi öldürmüş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şemdinli'ye 40 kilometre mesafede olmasına rağmen otomobille 2 saatte ulaşılabilen Aktütün çevresinde, hava destekli operasyonlar sürerken bölgede askeri hareketlilik de devam ediyor.

Köyün hemen karşısında bulunan Kuzey Irak'taki Avaşin ve Basyan kampları da obüslerle vurulmaya başlandı. Kışın ise yolları tamamen kapanan, cep telefonlarının da çekmediği Aktütün köyü de saldırıdan ağır yara almış. Çoğu geçici köy korucusu olan köy halkının evlerin içlerine kadar isabet eden mermiler ise olayın vahametini gözler önüne seriyor. Bazı evlere havan mermilerinin dahi isabet ettiği köyde, boş kovanlar ise çocukların oyuncağı haline gelmiş. Defalarca teröristlerin hedefi haline gelen Aktütün'de yaşayan 650 kişi ise göç kararı aldı. Aktütün'de köylüler evlerini toplamaya başlamış. Çatışmanın canlı tanıklarından fotoğrafının çekilmesini istemeyen bir köy korucusu ise gözleri yaşartan bir hikâye anlatıyor. Çatışma sona erdikten sonra yaralıları almaya giden ekipte yer alan korucu, "Mevzilerden birinde yaralı bir asker olduğunu fark ettim. Bacaklarına kurşun isabet edince ölü numarası yaptığını söyleyen asker, 4 PKK'lı öldürdüğünü anlatarak yerlerini tarif etti. Gerçekten de cesetlerini bulduk " diyor.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*