Ölü tavuk korkuttu!

  • Giriş : 25.02.2006 / 00:00:00

Adıyaman'da bir mahallede bulunan ölü tavuk, kuş gribi endişesiyle vatandaşları korkuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa'da ilk olarak 8 ekimde Romanya'da ortaya çıkan kuş gribi aynı gün Türkiye'de ilk olarak Balıkesir'in Manyas ilçesine bağlı Kızıksa beldesinde görüldü. Ardından kasım ayında Iğdır'ın Aralık ilçesinde görülen hastalık, son olarak Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde ortaya çıktı ve kanatlı hayvanlarla temas eden 4 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığı ise son yaptığı açıklamada şuana kadar Türkiye'de 37 ilde kuş gribine rastlandığını açıkladı. Kuş gribine rastlanan iller arasına Adıyaman'da eklendi. Henüz ölüm olayının yaşanmadığı Adıyaman'da zaman zaman kuş gribi şüphesiyle hastaneler başvurular yapılıyor. Fakat şuana kadar hiç kimsede kuş gribi hastalığına rastlanmadı.

Adıyaman'da son olarak İstiklal Caddesi Turgut Reis Mahallesi'nde bulunan boş arsada görülen bir ölü tavuk mahalle sakinlerini tedirgin etti. Mahalleli, Tarım İl Müdürlüğü yetkililerini arayarak bilgi verdi. Fakat aradan zaman geçmesine rağmen Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin gelmemesi vatandaşlarda ki korkuyu daha artırdı. Vatandaşlar, öğle saatinde kimliği belirsiz kişiler tarafından bırakılan ölü tavuk için önce emniyeti, daha sonrada zabıta ve tarım il müdürlüğü ekiplerini aradı. Fakat aradan saatler geçmesine rağmen ölü tavuğa bakılmaması vatandaşlarda endişe oluşturdu.

Mahalle sakinleri, ölü tavuğun bir an evvel götürülüp, mahallenin dezenfekte edilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious