Ölüdeniz yolu 10 gün sonra hizmete girecek

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Ölüdeniz yolu 10 gün içinde asfaltlanarak hizmete girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yol yapım çalışmasına 70 gün önce Kültür ve Turizm Bakanı Attila Koç'un talimatı ile başlandığını belirten Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi Belediye Başkanı Kerammetin Yılmaz, bir ara ödeneklerin zamanında gelmemesinden ötürü ihaleyi alan firmanın yol yapım çalışmasına bir aydan fazla ara verdiğini söyledi.

Yol yapım çalışmaları hakkında iş makinaları yanında basın açıklaması yapan Başkan Yılmaz, yollarının 45 gün gecikmeli de açılsa mutlu sona kavuşmak üzere olmanın sevinci içerisinde olduklarını ifade etti.

Başkan Yılmaz, Muğla Valisi Mustafa Temel Koçaklar, AK Parti Muğla Milletvekili Orhan Seyfi Terzibaşıoğlu, AK Parti Muğla İl Başkanı Mehmet Nil Hıdır, Fethiye Kaymakamı Hasan Karakaş ve AK Parti Fethiye ilçe Başkanı Dr. Abdulkadir Sarıhan'ın Ankara ve Antalya'da yaptıkları girişimler neticesinde yol yapım çalışmalarına yeniden başlandığını ifade etti.

Yılmaz, belde halkının ve yurtiçi ve yurtdışından gelen misafirlerin ulaşım sıkıntısının 1 Haziran tarihinden itibaren tamamen sona ereceğini kaydetti. Yılmaz, "Yol yapım çalışmalarını Antalya Karayolları 13'ncü Bölge Müdürlüğü Mühendisi Eyüp Tavaş yürüyor. Mühendis Tavaş, 5 gün sonra yolun asfaltlama çalışmalarına başlayacak. Karayolları 4 kilometrelik yol bitirerek hizmete girmesi için 2 greyder, 2 silindir, 3 arazöz ve 2 trafik levha gece gündüz çalışıyor. Belde halkının 10 gün sonra Fethiye'ye gelirken ve Antalya'ya giderken toz yutma derdi sona erecek." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious