Ölülerin üstüne basa basa yürüdük

Ölülerin üstüne basa basa yürüdük.16990
  • Giriş : 28.11.2008 / 21:57:00
  • Güncelleme : 28.11.2008 / 21:58:09

Hindistan'da rehin alındıktan sonra salınan Türk aile yaşadıklarını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seyfi Müezzinoğlu yaşadıklarıyla ilgili, “Sabah THY uçağı çok erken iniyor. Biz de eşimle sabahın 5'inde 6'sında otelden çıktık, dolaştık akşam da otelin 2. katındaki Hint lokantasında yemek yedik. Sonra otelde silah sesleri duyulmaya başladı. 9-9.30 sıralarında silah sesleri arttı ve herkes kaçmaya başladı. Bir otel görevlisi bizi zorbela kaçış merdivenine soktu. Arkamızda 2 tane genç, 20-25 yaşlarında kalaşnikoflu adam gördük. Bir baktım ki 23'üncü kadar merdivenle çıkmışız. 15-20 belki de 30 kişiydik ve o sırada yangın vardı. En üst katta terasa çıkınca kapılar kapalı, duman oldu her yer. Bu arada, yol boyunca da birbirlerine bir Müslüman ismiyle konuşuyorlar. Ben de Müslüman'ım dedim. Telefonu çaldı birinin, telefonu aldılar biz de Müslüman'ız dedi. Hürriyetimi çıkarınca baktı, yere attı. O sırada hanımın telefonu çalınca aldı. Kendileri grup arasındaki konuşmaları koordine ettiler telefonla. En üst katta sahanlıkta biriktik, bir de en tepe sahanlık vardı. 'Kadınlar yukarı gelsinler' dedi biri. Biri benim hanım 4 kadın ve ben vardık.
Eşim 'He is muslim, my husband' dedi. Başımı eğmemi söylediler. Başımı eğdim, arkamda olanlara ateş açıldı. Arkamda ölenler oldu. Aşağı inerken üstünden basarak geçeceksin dediler. Eşim 'Yapamam' dedi 'Yapacağız karıcığım' dedim. 9 kişi vardı, onların üstüne basarak indik” açıklamasında bulundu.

Müezzinoğlu daha sonra, “Baktım bir ara adama pantolonumu indirmeye çalıştı, Müslüman mıyım diye sünnetli olup olmadığımı anlayacak. İndir dese indireceğim tabi korkudan. Ben de Fatiha suresini okudum, 'Tamam, tamam” dedi. Hanım da okudu Fatiha'yı” şeklinde konuştu.

Teröristler hakkında fikirlerinin sorulduğu Müezzinoğlu, “Adamlar dengesiz 20-25 yaşlarında ya var ya yoklar, adamlar makine, beyinleri yıkanmış. Abuk bir şey, ölebilirdik de ölmeyebilirdik de. O saatten sonra bende küstahlık başladı. Adamlarla artık denge geçmeye başlamıştım” diye yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*