Ölüm bile onları ayıramadı

Ölüm bile onları ayıramadı.9131
  • Giriş : 22.10.2008 / 22:44:00

Mersin'in Tarsus İlçesinde 10 dakika ara ile ölen Şevket Oğuz (71) ile Fatma Oğuz (70) çiftinin köyünde yas var...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mersin'in Tarsus İlçesinde 10 dakika ara ile ölen Şevket Oğuz (71) ile Fatma Oğuz (70) çiftinin köyünde yas var.

Tarsus'un Taşkuyu köyünde çiftin 7 oğlu her gün anne ve babalarının mezarına gidip dualar ediyor.

Oğul Hamit Oğuz: “Onlar ölümüne sevdalıydılar. Daha 10 yaşlarındayken birbirlerine sevdalanmışlardı. Biri hastalanınca, diğeri onun başının ucundan ayrılmazdı. 52 yıllık evlilikleri vardı. 52 yıl boyunca hiçbir zaman birbirlerini kırmadılar, incitmediler. Babam yatalaktı, annem çok üzülüyordu. Her gün başının ucundaydı. Bir dediğini iki etmezdi. Bir gün babam çok rahatsızlandı. Annem ona su getirmişti. Fakat babam can vermişti. Annem o an yıkıldı. Baygınlık geçirdi. O an annemiz de ölmüştü.”dedi.

Şevket Oğuz ve Fatma Oğuz çiftinin diğer oğulları Ali Oğuz (46) ise yıkıldıklarını perişan olduklarını anlattı.

Ali, babasının hastalığının ağır olduğunu belirterek; “Babamızın hastalığı ağırdı. Yalnız annemizin hiçbir rahatsızlığı yoktu. Babamızsın ölümünü bekliyorduk, ama annemizin ölümü hiç aklımıza gelmemişti. Şok olduk. Biz 7 kardeşiz. Bizim üstümüzdeki emekleri çok. Bizleri büyüttüler. Evlendirdiler. Meslek sahibi yaptılar. Bu ani ölümleri bizi perişan etti” diye konuştu.

Öte yandan diğer oğul Mahmut Oğuz (50) ise anne ve babalarının mezarlarını yan yana kazdıklarını ifade ederek, “Ölüm bile onları ayıramadı. Mezarlarını yan yana kazdık. Birlikte yan yana huzur içinde yatıyorlar. Her gün kardeşlerimiz ile birlikte mezarlarına gidip, kuran okuyoruz, dualar ediyoruz. Mekanları cennet olsun” dedi.

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*