Ölüm korkusu sardı

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Danıştay saldırganı Avukat Alparslan Arslan’ın cezaevinde öldürülme paranoyasıyla yaşadığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alparslan, savcılığa gönderdiği dilekçede "öldürülmekten korktuğunu" belirtirken, güvenlik için ek tedbir alındığı bildirildi. Arslan’ın bulunduğu hücrenin etrafındaki 6 hücrenin de boşaltıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Sincan F Tipi Cezaevi’nde kalan Avukat Arslan, geçen ay verdiği ifade ile etkin pişmanlıktan faydalanmak istedi. Önceki gün de cezaevi yönetimine tekrar başvuruda bulunan Avukat Alparslan ek ifade vermek istediğini bildirdi. Cezaevi Müdürlüğü, konuyu, soruşturmayı yürüten Savcı Saadettin Özcan’a iletti. Ancak Özcan’ın yaptığı değerlendirmede, Arslan’ın ek ifadesini yazılı olarak vermesi kaydıyla kabul edebileceğini bildirdiği kaydedildi.

Arslan’ın da yazılı olarak hazırladığı ifadesinde hayatının tehlikede olduğunu öne sürdüğü öğrenildi. Alparslan Arslan’ın, zehirlenme korkusuyla yemek yemekten çekindiği, ancak gardiyanların tatmasının ardından yemeği kabul ettiği belirtiliyor. Arslan’ın, güvenliği için hava almaya da tek başına çıkarıldığı ifade ediliyor. Diğer mahkûmlar gibi, Danıştay saldırganının da psikolog gözetiminde olduğu bildirilirken, Arslan’ın bulunduğu hücrenin etrafındaki 6 hücrenin de boşaltıldığı öğrenildi. Son ifadeyle 5 kişi tutuklandı.

“Örgütün lideri içeride”

Arslan’ın, daha önce verdiği ifadeyle, aralarında bir avukatın da bulunduğu 5 kişi tutuklanmıştı. Arslan’ın, yeni ifadesinde ise halen cezaevinde olan Avukat S. E’nin "Cumhuriyet ve Danıştay saldırılarını planlandığını" iddia ederken örgütün lideri olduğunu da bildirdiği öğrenildi. Ayrıca Arslan’ın, bomba ve silahları sağlayan A.M.’nin örgütün yöneticilerinden biri olduğunu bildirdiği ifadesinde, TCK’nın etkin pişmanlık durumunu düzenleyen 221. maddesinden de yararlanmak istediği belirtildi. Etkin pişmanlık maddesi, sanığı yakalandıktan sonra örgütün yapısı ve faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlarla ilgili bilgi vermesi halinde, hakkında bu suçtan dolayı verilecek cezada üçte birden dörtte üçe kadar indirim yapılmasını öngörüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious