Ölüm otobüsünden sağ indiler

  • Giriş : 27.08.2006 / 00:00:00

Burdur'da dün gece şarampole yuvarlanan yolcu otobüsünden yaralı olarak kurtulanlar, şoförün aracı çok hızlı kullandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balayını erken bitirerek kaza yapan ek sefer otobüsüne bilet alan Bahadır ve Gülşah Lüleli çiftçi ise sağ kurtuldukları için şükrediyor.
Burdur'a 23 kilometre kala Karaçal rampasında dün saat 23:30 sularında meydana gelen kazada 3 kişi ölmüş, 54 kişi de yaralanmıştı. Antalya'nın Kaş ilçesinden İstanbul'a giderken Burdur Karaçal Rampası'nda şarampole devrilen Metro Turizm'e ait otobüsten yaralı olarak kurtarılanların tedavileri sürüyor. Çeşitli yerlerinden yara alan yolcular, hastanedeki yoğunluğu arttırdı. Doktorların ve hemşirelerin izinleri kaldırılırken yaralılar arasından 3 kişi daha Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Böylece Isparta'ya sevk edilen hasta sayısı 13'e çıktı. 54 yaralı içinde şu ana kadar yalnızca 4 kişi taburcu edildi.

Halen Burdur Devlet Hastanesi'nde tedavi edilen hastalar ise otobüs şoförünün çok hızlı seyahat ettiğini söyledi. Bir hafta önce evlenerek balayı için Fethiye'yi seçen Bahadır ve Gülşah Lüleli çifti de kazaya aracın hızlı gitmesinin neden olduğunu bildirdi. Tatillerini 2 gün kısa keserek İstanbul'a geri dönmek için ek seferden bilet alan Bahadır Lüleli, "Turizm firmasına ait ek sefer olarak hizmet veren otobüs, çok iyi değildi. Virajlarda hep uyanıyorduk. Çünkü çok hızlı gidiyorduk. Sürekli devrilmiş gibi oluyorduk. Sonunda devrilmişiz. Herkes bir yerlere savruldu. Önce eşimi buldum ve yoldan geçen araçlarla hastaneye geldik. Şu an durumumuz iyi." dedi.

İki oğlu ile birlikte kazadan yaralı olarak kurtulan Esma Demircan da otobüs şoförü Şinasi Semiz'de büyük suç olduğunu bildirdi. Otobüsün saatte 100 kilometreden daha hızlı gittiğini söyleyen Demircan, "Şoför çok hızlı kullanıyordu aracı. Sanki arkasında Azrail varmış gibiydi." diye konuştu.

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Barış Bodur, ağır yaralı olan dayısı için telaşlanıyor. Bodur, otobüs şoförünün virajlara çok keskin girerek, sürekli ani frenler yaptığını dile getirdi. Böyle bir sürüşün sonunda kazanın kaçınılmaz olduğunu aktaran Bodur, "İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Otobüs firması hakkında dava açmayı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Bu arada AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaralılara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Yaralılarla tek tek ilgilenen Özçelik, onlardan ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Özçelik'in ilgilendiği kişiler arasında Koreli Park Kyoling Bum, Park Koungmi, Cha Chung Ho ve Bae Sung Nam da yer aldı.

Ayrıca kaza yerinde yaşamını yitiren 3 kişiden ikisinin kimlikleri hala belirlenemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious