Ölüm yine chat'ten geldi

  • Giriş : 26.02.2006 / 00:00:00

Evinde 20 bıçak darbesiyle öldürülmüş olarak bulunan gazeteci Abdulbaki Koşar'ın katil zanlısı Serhat Süs yakalandı. Koşar'la Süs'ün internette tanıştığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Şişli Kurtuluş'ta yalnız yaşadığı evinde 20 yerinden bıçaklanarak öldürülen gazeteciyazar Abdülbaki Koşar'ın katil zanlısı olay yerinde bıraktığı parmak izinden yakalandı. Polisin yaptığı araştırmada, 28 yaşındaki katil zanlısı Serhat Süs"ün hırsızlıktan sabıkasının bulunduğu ortaya çıktı. Polisin cinayetten sonra yaptığı araştırmada Süs'ün, Koşar ile internette "Chat" yaparak görüştüğü belirlendi. Koşar'ın öldürülmesinden sonra evde parmak izi çalışması yapan polis Koşar'ın cep telefonu ile bilgisayarını inceledi. Ayrıca evde bulunan saç örnekleri toplandı. Yapılan parmak izi karşılaştırmasında, evde hırsızlık suçundan sabıkası bulunan Süs'ün parmak izine rastlandı. Sabaha karşı Süs'ün evine ani bir baskın yapan polis zanlıyı uyurken yakaladı. Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde sorgulanan zanlının susma hakkını kullandığı sadece öldürülen gazeteci AbdülbakiKoşar'ı tanıdığını ve evine zaman zaman gittiğini kabul ettiği öğrenildi.

'KİMSEYİ İNCİTMEZDİ'
Polis yetkilileri, Koşar'ın, Süs ile chat yaptığı ve telefonla konuştuğunun belirlendiği ifade edildi. Koşar'ın cenazesi dün Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak Kuştepe Merkez Camii'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere memleketi Batman'a gönderildi. Törene katılan Koşar'ın Kuzeni İskender Koşar katillere lanet yağdırırken, "İstanbul onu yedi. Katilin en ağır bir şekilde cezalandırılmasını istiyoruz" diye bağırdı. Gazetecinin Adli Tıp Kurumu'nun önünde toplanan yakınları ise "O bırakın bir insanı, sivrisineğe dahi zarar vermezdi. Böyle bir insan nasıl vahşice öldürülmüş anlamıyoruz" diye konuştu. Bu arada gözaltındaki zanlının sorgusunun devam ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious