Ölümden dönen vekilden tavsiyeler

Ölümden dönen vekilden tavsiyeler.10604
  • Giriş : 14.11.2008 / 17:52:00

TBMM'de kalp krizi geçirerek ölümden dönen AK Partili Milletvekili Ali Kul, yaşadıklarını anlattı. Kul, sağlık konusunda herkese şu çağrıyı yaptı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM'de geçirdiği kalp krizi sonucu damarlarına stent takılan AK Parti Bursa Milletvekili Ali Kul, ''Eğer 15 dakika geç kalmış olsaydık, dünyaya veda edecektik'' dedi.

Tedavi gördüğü hastaneden taburcu olmasının ardından Bursa'ya gelen Ali Kul, Kestel ilçesi girişindeki bir alışveriş merkezinde kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı.

Kul, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Bursalı hemşehrilerine teşekkür ederek, şöyle konuştu:

''İnsanız, etten, kemikten yaratılmışız. Meclis'te, arzulamadığımız bir kalp krizi olayı yaşadık. 15 dakika içinde hastaneye intikalimiz oldu. Allah razı olsun, Meclis'den hastaneye, 17 dakika içinde kalbimize birkaç stent taktılar. Dolayısıyla hayata yeniden dönmüş olduk. Eğer 15 dakika geç kalsaydık, dünyaya veda edecektik. Rabbim tekrar hemşehrilerimize kavuşmayı bize nasip etti.

Değerli iş adamlarımızdan Faik Çelik de beni ziyarete gelmişti. O da oturduğu yerde bir kalp krizi geçirdi. Ona da 4 stent takılmak suretiyle, onda kanama vardı, benden daha kötüydü durumu. O da hayata bu vesileyle dönmüş oldu.''

Ali Kul, kendisini karşılamaya gelenlere hitaben yaptığı konuşmada da sağlığın önemine işaret ederek,''Herkes sağlığının kıymetini bilsin. Sigara içen kardeşlerimiz içmesinler. Samimi söylüyorum sigara asfalta, dökülen moloza, taşa benziyor. Sağlık çok önemli, karşılığı yok. Bol bol gülümseyin, eşe dosta şefkat, merhamet gösterin'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*