Ölümden önce eşe son mesaj!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Sis nedeniyle kum kosterine çarpan teknede ölen Koray İlhan Yarış, kazadan birkaç saniye önce eşine mesaj çekerek olası tehlikeyi haber vermiş

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul’da Üsküdar açıklarında, TURYOL’a ait “Urfalı Cemal” isimli yolcu motorunun, kum kosterine çarpması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden bir çocuk babası 37 yaşındaki Koray İlhan Yarış’ın ailesi hala yaşadıkları şoku atlatmaya çalışıyor.

Evli ve bir çocuk babası genç adamın, kazadan önce eşi Demet’e cep telefonundan mesaj gönderdiği de ortaya çıktı. Koray İlhan Yarış, kazadan saniyeler önce gönderdiği mesajında “Hayatım acayip sis var, gemi çalışmıyor motorla geçiyorum, bir şey olursa motordan kaza smwjt+ DMWAJ” dedi.

Oğullarının ölümünü kabul edemediklerini ve ölümüne neden olan sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen ailesi, bunun için gereken girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Cep telefonundan canlı yayın!
Baba Duran Yarış, kaza günü yaşadıklarını şöyle anlattı: “Oğlum dünya tatlısı biriydi. Herkesle iyi geçinen, herkese yardım etmeyi seven, insan canlısı biriydi. Koray’ın öldüğüne hala inanamıyorum. Kaza günü eşi Demet, kuaföre gitmiş. O sırada Koray, ona mesaj göndermiş. Tekneye bindiğini ve çok yoğun sis olduğunu yazmış. Daha sonra televizyonlardan Üsküdar açıklarında tekne kazasının olduğunu duyduk. Demet, hemen Koray’ı aramış. Telefon açılmış ama cevap veren yokmuş. Sadece Demet insanların bağrıştığını, sirenlerin çaldığını, ’Ambulans getirin, bir sürü yaralı var, yetişin, yardım edin’gibi konuşmaların olduğunu ancak Koray’ın cevap vermediğini söyledi. Cevap vermeyince telefonu alıp yanıma geldi. Yaklaşık 10 dakika oradaki koşuşturmaları duyduk. Ama cevap veren yoktu. Ölmüş olabileceği aklımızın ucundan bile geçmiyordu.”

Bir yandan da karakolları ve hastaneleri arayarak oğullarına ulaşmaya ve bilgi almaya çalıştıklarını anlatan baba Yarış, “En son Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne gittik ve acı gerçekle karşılaştık” diye konuştu.

Kaza değil cinayet
Oğlunun ölümüyle sonuçlanan olayın kaza değil, adeta cinayet olduğunu söyleyen baba Duran Yarış, sorumlu olanlar hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını söylüyor. Baba Yarış isyan ediyor: “Sise rağmen o motor nasıl çalışmış? TURYOL işletmesi kaza sonrası, sis olmadığını belirtmiş. Eğer sis yoksa neden İDO’ya ait vapurlar çalışmıyordu ve oğlum kazadan birkaç dakika önce eşine yoğun sisin olduğuna dair mesaj çekmiş. O yoğun siste nasıl insanların hayatı hiçe sayılarak yolcu taşınabilir. Birkaç kuruş için insan hayatını hiçe saymışlar.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious