Ölümle savaşta bebeğe yardım eli

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

İstanbul'da yeni doğan ve bir hastane bahçesinde ambulans içinde yaşam mücadelesi veren bebeğe bir hayırsever sahip çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğuştan kalp damarları tıkalı olan bebek, ameliyat olmazsa hayatını kaybedecekti. Bebek bugün ameliyat edilecek.

Hastanelerin "ailenin sosyal güvencesi olmadığı" gerekçesiyle reddettiği bebeğin ameliyatını ve tüm masraflarını ismi açıklanmayan bir hayırsever üstlendi.

Bebek, Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin önünde, bir ambulansın içinde yaşam mücadelesi veriyordu.

Hastaneleri tek tek dolaşan baba Nevzat Uysal, gittiği her hastaneden olumsuz yanıt almış, son çare olarak bebeğini SSK'lı bir arkadaşına evlatlık vermeyi kabul etmişti.

Ancak bu da, evlat edinme sürecinin uzun sürmesi ve bebeğin birkaç gün içinde ölebileceği gerçeği nedeniyle hayata geçirilemedi.

Baba Nevzat Uysal'ın gazeteciler aracılığıyla yaptığı çağrı üzerine, bebek Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kabul edildi. Ancak hastane, bebeğin ailesinden ilaçları almaları istedi.

Bu sırada Amerikan Hastanesi'nden gelen telefon, yokluk içindeki aileye umut oldu. Amerikan Hastanesi'nin ameliyatı yapabileceğini belirtmesi üzerine, bebek hastaneye götürüldü.

Hastanenin Halkla İlişkiler Müdürü Tolga Güngör, isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir vatandaşın bebekle ilgili her türlü çalışmanın yapılması için kendilerine talimat verdiğini, zor bir ameliyat olacağını, gereken herşeyin yapılacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious