Ölümsüz bir aşk şarkısı!

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

Sanat tarihinin en etkileyici kişiliklerinden biri olan Anna Karenina, bir kez daha sahnede.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lev Tolstoy'un defalarca tiyatroya ve sinemaya uyarlanan, bu başyapıtı 8 Aralık Cuma günü Kent Oyuncuları’nda seyirciyle buluşacak. Anna, bir kez daha aşkını korumaya çalışacak, bir kez daha çocuğundan kopmamak için yalvaracak ve bir kez daha raylara bakıp...


Dünya edebiyatının ölümsüz eserlerinden biri olan Lev Tolstoy'un Anna Karenina'sı bir çok kez beyazperdeye ve sahneye uyarlandı. Bu ünlü eser bu kez de Kent Oyuncuları'nın yorumuyla perde açıyor.

Cevat Çapan’ın Türkçeleştirdiği oyunun yönetmeni Mehmet Birkiye. Oyunda Yıldız Kenter, Hakan Gerçek, Yeşim Koçak, Cüneyt Türel, Engin Hepileri, Demet Evgar, E. Altan Düzyatan, Sibel Taşçıoğlu, Osman Sonant, rol alıyor.

Kostümler Canan Göknil’e, dekor geçtiğimiz yıl Kent Oyuncuları’nda yaptığı “Gece Mevsimi” ve “Kumarbazın Seçimi” çalışmalarıyla Afife Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Dekor” ödülünü kazanan Barış Dinçel’e, ışık yine aynı iki oyundaki çalışmasıyla, Afife Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Işık Tasarımı” Ödülü kazanan Cem Yılmazer’e, müzikler ise halen çalışmalarını Saint Petersburg Müzik Akademisi’nde sürdüren Deniz Sever’e ait. Dans ve hareket düzeni Cihan Yöntem.

Kenter Tiyatrosu
Halaskargazi Cad. No: 35 Harbiye – İstanbul
Tel: 0.212.246 35 89
0.212.247 36 34
kentertiyatrosu@yahoo.com, bilgi@oyunculugunabcsi.com.tr
www.kentoyunculari.net

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious