Ölümsüz kahramanlar yine ağlattı!

Ölümsüz kahramanlar yine ağlattı!.13141
  • Giriş : 19.11.2007 / 15:44:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:22:30

'Ölümsüz Kahramanlar', dün akşam da iki şehidi ekrana taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlk filmde Adanalı Danyal Kütük'ün şehit oluşu canlandırmalarla ekrana geldi. Küçük yaşta babasını kaybeden Danyal, ailesinin yükünü kendisinden iki yaş büyük ağabeyiyle birlikte omuzlar. Şehit olacağını her seferinde dillendiren Danyal, askerlik çağı geldiğinde gönüllü olarak Şırnak'a gider. Danyal, şehadet arzusuna burada kavuşacaktır.

İkinci filmde ise Balıkesirli Özcan Özsoy'un hayatı ekrana geldi. Uzman çavuş olarak Ardahan'a atanan Özcan, memleketine izne gittiğinde evlenir. Bir kız babası olan Özcan'ın çocuğuna doyamadan 26 Kasım 1996'da şehit oluşu ve ailesinin acı haberi alışı ekranları başındaki milyonları ağlattı.

BEBEĞİM GÖZLERİNİ AÇTI

Bir kız bebek dünyaya gelir ve Özcan çok mutlu olur. Doğumdan 14 gün sonra Özcan birliğine teslim olacaktır 14 gündür Bebek gözünü açmamıştır gideceği günün gecesinde Merve bebek gözlerini açar Özcan annesini kaldırır ve "Anne bak ben gideceğim diye kızım gözlerini açtı" der.

ÖZEL TİM PUSUYA DÜŞÜRÜLDÜ

Sınırdan Türkiye’ye geçiş yapmış 300 kişilik bir terörist grubunun takibine girerler. Tunceli Hozatlı kırsalında teröristleri sıkıştırırlar. Özcan timin başındadır timi pusuya düşer. Özcan timini pusudan kurtarır hakim bir tepeye çeker ama kendisi güvenli bölgeye geçemez. Özcan bir türlü kendini emniyete alamaz, makineli tüfek ona bir türlü göz açtırmaz. Bir çok kez vurulur ama kurşunlar hücum yeleğindeki şarjörlere çarparlar bir şey olmaz. En son sağ omzunun arkasından giren bir kurşunla şehit olur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious