'Ölümsüzlük' hayal ama ertelemek değil

'Ölümsüzlük' hayal ama ertelemek değil .9437
  • Giriş : 04.10.2007 / 10:40:00

Alman bilim adamları'nın geliştirdiği teoriye göre, 15 yıl daha uzun yaşayabilirsiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman bilim adamları şeker ve E tüketimi konusunda ilginç bir teori geliştirdi. Bu yöntemle yaşam süresi yüzde 25 uzayacak

Alman bilim adamları şeker ve E tüketimi konusunda ilginç bir teori geliştirdi. Bugüne kadar şekerin zararları biliniyor ancak kuvvetli bir antioksidan olan E vitamininin kalp sağlığını koruduğu, diyabeti önlediği düşünülüyordu. Jena Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, her ikisinin de minİmum düzeyde tüketilmesi durumunda ömrü uzatabileceğini ortaya koydu.

Araştırmayı yürüten doktor Michael Ristow, ilk aşamada solucanlar üzerinde yapılan ve ortalama yaşam süresini yüzde 25 uzatan yöntemi şöyle açıkladı: Vücut, enerji için glİkoz (şeker) stoklarından faydalanıyor. Ancak glikoz az olduğunda farklı enerji kaynaklarına başvurmak zorunda kalıyor. Bu işlem sırasında hücrelere zarar veren ve kalp hastalığından kansere kadar birçok hastalığa neden olan serbest radikaller ortaya çıkıyor. Bu süreç sırasında E vitamini gibi serbest radikalleri engelleyen bir antioksidan kullanıldığında ise vücut bu otomatik savunma sistemini kuramıyor ve bünye güçsüz kalıyor. Ancak bu konudaki araştırmaların devam ettiği de hatırlatılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious