Olympiakos restini çekti

Olympiakos restini çekti.23858
  • Giriş : 22.10.2008 / 20:24:00

Galatasaray'ın, UEFA Kupası 2. Tur (B) Grubu'nda yarınki rakibi Olympiakos'un teknik direktörü Ernesto Valverde, İstanbul'a kazanmak için geldiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yunan ekibinin teknik direktörü Valverde, futbolcusu Luciano Galletti ile Ali Sami Yen Stadı'nda basın toplantısı düzenledi. Yarınki karşılaşmanın, Galatasaray'ın büyüklüğü ve gruptaki ilk maç olması nedeniyle önemi bulunduğunu belirten Valverde, ''Biz, her şeyden önce kazanmak için geldik. Her ne kadar sakat oyuncularımız olsa da 'Berabere kalır mıyız' diye düşünmek istemiyorum. Amacımız kazanmak. Herkes kazanmak ister, biz de bu anlamda pozitif düşünmeye çalışıyoruz'' dedi.

Orta sahada önemli oyuncu kayıpları bulunduğunu, ancak ellerindeki güçlü oyuncularla maça başlayacaklarını ve oyunun gidişatına göre devamlılığı sağlamaya çalışacaklarını kaydeden Valverde, Galatasaray'ın savunmasında sakatlıklar nedeniyle önemli eksiklikler bulunduğunun hatırlatılması üzerine, ''Bizde de aynı şekilde sakatlıklar var. Bunu düşünmek yerine, güçlü oyuncularla nasıl hareket edebileceğimizi düşünüyoruz. Galatasaray da aynısını yapacak. Biz böyle konsantre olmaya çalışıyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray'ın iyi oyunculara sahip olduğunu dile getiren Valverde, ''Baros ve Nonda gibi çabuk oyuncuları var. Lincoln ve Arda da orta sahada önemli oyuncular. Bu futbolcular, Galatasaray'a puan getirecek oyuncular'' diye konuştu.

Oyun taktiği olarak, yarınki maçta orta saha eksikliğinden kaynaklanan açığı kapatmaya yönelik bir taktik sergileyeceklerini vurgulayan Valverde, grupta hiçbir takımın favori olmadığını da sözlerine ekledi.

GALLETTİ: ''ZAFER KAZANMAK AMACIYLA GELDİK''

Olympiakos'un etkili oyuncularından Luciano Galletti, yarınki maçtan zaferle ayrılmak istediklerini söyledi.

Galatasaray'ın, UEFA Kupası'nda daha önce şampiyon olduğunu hatırlatan Galletti, şöyle konuştu:

''Yarınki maçta zafer kazanmak amacıyla geldik. Bu amaçla oynamaya, elimizdeki oyuncularla en iyisini yapmaya çalışacağız. Galatasaray'ın büyüklüğünü biliyoruz. Ben de bana düşecek görevi en iyi şekilde yapacağım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*