Ömer Şerif yumruk cezasını ödemiyor

Ömer Şerif yumruk cezasını ödemiyor.10875
  • Giriş : 10.07.2008 / 09:01:00

ABD'de 3 yıl önce bir park görevlisini yumrukladığı için 455 bin dolar ceza alan ünlü aktör Ömer Şerif, "ününün kurbanı olduğunu düşündüğü için" bu cezayı ödemiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

76 yaşındaki Şerif'in eski avukatı Martin Singer Los Angeles Times gazetesine yaptığı açıklamada, eski müvekkilinin bu cezayı ödemek niyetinde olmadığını söyledi.

Singer, Şerif'in park görevlisine tazminat olarak "binlerce dolar" vermeyi kabul ettiğini, "ancak park görevlisinin kendisinin ününden faydalanarak daha fazla tazminat almak istemesi nedeniyle artık bu cezayı ödemek istemediğini" belirtti.

Şerif, 11 Haziran 2005'te Beverly Hills'teki bir lokantadan çıkışta otopark görevlisi Guatemalalı Juan Anderson ile tartışmıştı. Anderson, kendisine 20 avro veren Şerif'ten dolar istediğini, bunun üzerine sinirlenen Şerif'in kendisine ''Aptal Meksikalı'' diye bağırdığını ve kafasına yumruk attığını söylemişti.

Mahkeme, duruşmalara katılmayan Şerif'i 455 bin dolar para cezasına çarptırmıştı.

Los Angeles Times'ın haberinde, park görevlisinin bu parayı hiçbir zaman alamayabileceği, çünkü Ömer Şerif'in ABD'de malvarlığı olmadığı ve karar ile Şerif'e ABD'de seyahat yasağı getirilmediği belirtiliyor.

Habere göre, park görevlisi istediği takdirde Mısır'da dava açabilecek, ancak gazeteye göre bu sürecin de çok uzun ve pahalı olma ihtimali mevcut.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*