Ömer U.'ya ek gözaltı süresi

Ömer U.'ya ek gözaltı süresi.13361
  • Giriş : 12.04.2008 / 20:27:00

Akdeniz Üniversitesi'ndeki olaylarda silahla görüntülenen Ömer U. için ek gözaltı süresi alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'ndeki olaylarda tabancayla ateş eden Ömer U. ile dün gözaltına alınan 2 üniversite öğrencisi için polis tarafından 1'er günlük ek gözaltı süresi
alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, geçen hafta pazar günü karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylar sırasında tabancayla ateş ederken görüntülenen ve perşembe gecesi yakalanan Ömer U'nun sorgusu halen sürüyor.

Ömer U. ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde olaylara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Akdeniz Öğrenci Yurdu'nda 4Nisan Cuma günü yaşanan kavgaya karıştıkları görüntü kayıtlarından anlaşılan ve dün gözaltına alınan üniversite öğrencileri H.A. ve Ü.Ç. için bugün 1'er günlük ek gözaltı süresi alındığı bildirildi.

Ömer U. ile gözaltındaki 2 öğrencinin, sorgularının yarın tamamlanması durumunda savcılığa sevkedilecekleri, ifadelerinin tamamlanmaması durumunda ise yeni ek gözaltı süresi verilerek sorgularının sürdürüleceği öğrenildi.

Öte yandan AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, gizlilik kararıyla yürütülen soruşturma kapsamında, terörle mücadele şubesi müdürlüğü ekipleri, bugün 1 öğrenciyi daha gözaltına aldı.

Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'nde geçen pazar günü yaşanan olaylara elindeki satırla karıştığı öne sürülen A.U.K.'nın ifadesinin alınmasına başlandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious