Ömer Ulusoy, 4 gün ormanda saklanmış

Ömer Ulusoy, 4 gün ormanda saklanmış.13361
  • Giriş : 11.04.2008 / 20:25:00
  • Güncelleme : 11.04.2008 / 20:24:32

Polisten kaçan Ömer Ulusoy tam 4 gün ormanda saklanmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Nisan'dan bu yana gece gündüz onlarca ekibin takibi sonucu, dün gece Şarampol bölgesine bağlı Üçgen mahallesinde düzenlenen operasyonla yakalandığı açıklanan Ömer U'.nun sorgusu, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor.

İfade alımına uzman polislerin yanı sıra soruşturmayı yürüten savcının da katılacağı ve Ömer U. hakkındaki sorgulama ve araştırmanın kapsamlı yürütüleceği öğrenildi.

Ömer U.'nun yakalandığında üzerinde 9 mm çapında Browning marka tabanca ele geçirildiği açıklanırken, zanlının polislere gösterdiği çöp konteynerde ele geçirilen 4 fişek polis kriminal laboratuvarında incelemeye alındı.

Zanlının üzerinde ele geçirilen tabancanın Ömer U.'nun 6 Nisan'da AÜ yerleşkesindeki olaylar sırasında ateş ettiği tabanca olup olmadığına ilişkin tespitlerin de polis kriminal laboratuvarında yapılan incelemeyle anlaşılacağı, elde edilen çeşitli bulguların da laboratuvarda inceleneceği öğrenildi.

Bu arada Ömer U'nun, AÜ yerleşkesinden kaçtıktan sonra bir süre Konyaaltı beldesindeki Uncalı bölgesinde ormanlık alanda saklandığı saptandı.

Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde, Akdeniz Üniversitesi'ndeki öğrenciler arasında yaşanan olayların nedeni, öğrenci olmadığı halde dışarıdan müdahale eden kişilerin tespiti ve bu kişilere yönelik olası yönlendirmeler olup olmadığına ilişkin soruşturmanın, mahkemece verilen gizlilik kararıyla yürütüleceği öğrenildi.

Olayların gelişimi

Akdeniz Üniversitesi'nde 6 Nisan'da karşıt görüşlü öğrenciler arasında bıçaklı-sopalı kavga çıkmış; bu sırada silahlar da patlamıştı. 7 kişinin yaralandığı olayların ardından, bazı öğrenciler hastaneye kaldırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious