Ömer Ulusoy korkutmak için ateş etmiş!

Ömer Ulusoy korkutmak için ateş etmiş!.12531
  • Giriş : 14.04.2008 / 08:02:00

Ömer Ulusoy'un mahkemede "öldürmek için değil korkutmak için ateş ettiğini" söylediği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Akdeniz Üniversitesi Kampusu'nda 6 Nisan Pazar günü meydana gelen olaylarda silahla ateş ederken görüntülenen Ömer Ulusoy ve aynı olayda kavgaya karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınarak mahkemeye çıkartılan 6 öğrenci tutuklandı. Ömer Ulusoy'un mahkemede "öldürmek için değil korkutmak için ateş ettiğini" söylediği öğrenildi.

Akdeniz Üniversitesi'nde 1 hafta önce karşıt görüştü öğrencilerin çıkardığı kavgada sivil olarak olaylara karışan ve silahla ateş etmesi basına yansıyan Ömer Ulusoy, 10 Nisan'da saat 23.30 sıralarında yakalandı. Ardından kavgaya karıştıkları gerekçesiyle, PKK sempatizanı oldukları iddia edilen 5 öğrenci ile olaya karışan 1 öğrenci olmak üzere toplam 6 öğrenci daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan Ömer Ulusoy ve 6 öğrenci, Antalya Emniyet Müdürülüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde 3 gün süren sorgulalaarının ardından pazar günü saat 13.00'de adliyeye sevk edildi.

Ömer Ulusoy ile gözaltında bulunan Çağrı Bulut, Cem Yılmazer, Muzaffer Çelebi, Ümit Çimen, Suat Doğan ve Hasan Alpboğa'nın savcılık sorgulaır 6 saat sürdü. Savcılık tarafından tutuklanmaları talebiyle möbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak Antalya Cezaevi'ne gönderildi.

Altı öğrencinin; 'kavgaya karışma', 'kamu malına zarar verme' ve 'suça tahrik etme' suçlarından, Ömer Ulusoy'un ise, bu suçların yanı sıra; 'adam öldürmeye teşebbüs', '6136 sayılı Silahlı Kanunlar Yasası'na muhalefet' suçlarından tutuklandıkları öğrenildi.

Tutuklanan öğrencilerin avukatı Nusret Gürgöz, karara itiraz edeceklerini açıkladı. Ömer Ulusoy ve öğrencilerin, 'kavgaya karışma', 'kamu malına zarar verme' ve 'silahlı kavga etme' olaylarına karışmadan dolayı tutuklandıklarını belirten Gürköz, öğrencilerin silahlı saldırıya maruz kalmasına rağmen tutuklandığını söyledi.

Basın mensuplarının "Ömer Ulusoy'un nasıl ifade verdiğini" sorması üzerine Avukat Gürköz, Ömer Ulusoy'un öğrenciler arasındaki kavga sırasında öldürmek için değil korkutmak için ateş ettiğini söylediğini ifade etti.

Akdeniz Üniversitesi'ndeki olaylar nedeniyle daha önce 45 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 6'sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Altı öğrenci hakkında da adli kontrol kararı verilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious