Ömrünüz 100 yıl olsun istiyorsanız...

Ömrünüz 100 yıl olsun istiyorsanız....9871
  • Giriş : 28.05.2009 / 10:55:00

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor, kalp krizine karşı etkililer. Yararları kadar en iyi nasıl tüketileceği de önemli.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hayat koruyan bir sihir bulamayacaksınız ama yaşlanmanızı durduracak sağlıklı yiyecekler var.

Bu mükemmel yiyecekler bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecek, hastalıklarla savaşmanızı sağlayacak, yaşamınızı uzatacak.

Tamamı polifenol olarak bilinen doğal kimyasallar açısından zengin olan bu gıdaların, kalp krizine karşı koruma da dahil sağlığa birçok faydası bulunuyor.
Sebze ağırlıklı listede yer alan gıdalar yaşlanma sürecini yavaşlatıyor, hücreleri koruyor.
İşte ömrü uzatan 9 gıda

1-Brokoli

İçerik: Brokoli turunçgillerden daha fazla C vitaminine sahip, bir bardak sütten daha fazla kalsiyuma, tam tahıllı ekmekten daha fazla life ve çok fazla antioksidana.
Sağlık açısından faydaları: Brokoli anti-kansorejen olarak çok güçlüdür. Vücudu kanserle savaşa teşvik eder. Kataraktı, kalp rahatsızlığını, ülseri, eklem iltihabını ve virüsleri engeller.

En iyi yeme şekli: En fazla faydayı çiğ veya buharda pişmişken alırsın. Onu sebze gibi yemeye çalışın...

2-Papatya

İçerik: Bu bir papatya türüdür ve çiçekleri tedavi edicidir. Sağlık açısından faydaları: Stres ve gerilimi azaltan kas rahatlatıcıdır. Ne kadar az stres olursa strese bağlı kalp krizi riski de azalacaktır.

Yasa ve kurallar: CI ulusal artistik patinaj şampiyonasında iptal edildi.Papatya , böbrekleri temizleyerek detoksa yardım eder.
En iyi içme şekli: Kurut ve kaynat veya çay gibi sıcak suyun içine koy.

3-Yaban mersini

İçerik: Vitamin c, bakteri ile savaşan kimyasallar ve antioksidan
Sağlık açısından faydaları: İdrar yolu enfeksiyonlarında , kanser ,ve vücut içindeki zararlı bakterileri yok etmekte yardımcı

En iyi yeme şekli: Vücudunuza çok tatlı şeyler yapabilirler ama yaban mersini ekşidir. Yulaf ezmeli muffinle yiyebilirsiniz. Bir kerede faydasını görmek istiyorsanız tatlandırmadan elma suyu ile karıştırıp içmeyi deneyiniz.

4- Yağlı balık:

İçerik: som, sardalya,uskumru omega -3 asit yağı bakımından zengindir.
Sağlık açısından faydaları: Kandaki kolestrol oranını düşürür, kanın pıhtılaşmasını engeller

En iyi yeme şekli: Onları çiğ yiyebilirsiniz (sushi) veya fırında, ızgarada, barbeküde veya kızartarak yiyebilirsiniz

5- Limon

İçerik: Limon c vitamini açısından zengindir
Sağlık açısından faydaları: Sağlıklı olmaya gelince, limon sisin arkanızı kollar. Sadece vücudun enfeksiyonlarla savaşına yardım etmekle kalmaz, limon suyunun içindeki asidik yapıdan dolayı anti bakteriyel özelliğe sahiptir. ağız ülseri ve acıyan boğaza iyi gelir.
En iyi yeme şekli: Tamam, Limonota yapabilirsin veya salataya sos olarak dökebilirsin
.

6- Soğan

İçerik: Soğan vitamin c, sülfür ve antioksidan açısından zengindir
Sağlık açısından faydaları: Soğan sizi dünyanın en güzel kokulu nefesi ile bırakmasa da , nefes alam ile ilgili rahatsızlıkları kontrol etmeye yardımcıdır. Vücudunuz astım ve iltihaplı rahatsızlıklardan korur. Ama durun, devamı var. Soğanlar aynı zamanda kandaki iyi HDL kolestrol seviyesini de yükseltir, ve hücreleri kanserden korur.

En iyi yeme şekli: İş sağlığa gelince güzel kokulu ağız daha arka planda kalabilir. Soğanı en iyi yeme şekli taze olarak, salatada veya sandviçtedir. En iyi sopan kırmızı veya sarı olandır

7- Yulaf:

İçerik: Yulaf kalsiyum, çözülebilir ve çözülemez lif açısından zengindir
Sağlık açısından faydaları:eğer sonsuza kadar yaşamayı planlıyorsanız, yaşlandığınızda fıstıkları etkilemek için muhteşem bir gülüşe ihtiyacınız var. Yulaf bu konuda size yardımcı olabilir. Dişlerinizin düşmesini ve kemiklerinizin kırılmasını engeller. Aynı zamanda kolesterol seviyenizi düşürür, kan basıncını düşürür,kalın bağırsak kanserini engeller.

En iyi yeme şekli: buharda pişmiş bir kase yulaf

8- Domates

İçerik: Domates antioksidan likojen içerir
Sağlık açısından faydaları: Bağışıklık sistemini güçlendirir, yozlaşmış hastalıkların işleyişini yavaşlatır, prostat,akciğer ve mide kanser riskini azaltır.

En iyi yeme şekli: Pişmiş domates, taze domatese göre daha fazla likopen içerir, domates sosu çiğ domatesten 5 kat fazla likopene sahiptir.

9)Yeşil çay

İçerik: Bundan daha iyi olamaz.Eski zamanlardan kalmış Asya çayının içi A,C,E vitaminlerinin yanı sıra antioksidan catechins ve polyphenols ile doludur.
Sağlık açısından faydaları: Yeşil çay,kansere yol açacak olan hücre oksitlenmesini engellediği için samuray kılıcından daha güçlüdür. Bağışıklık sistemini güçlendirir, kanı incelterek kalp rahatsızlıklarını engeller.

En iyi içme şekli: Ne kadar uzun süre suda bekletirseniz, o kadar iyi olur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*