Ömür boyu vücudundaki kurşunla yaşayacak

Ömür boyu vücudundaki kurşunla yaşayacak.9945
  • Giriş : 12.07.2008 / 11:23:00

Sokak magandasının silahından çıkan kurşun vücudundan çıkartılırsa sağlığı tehlikeye girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Evinin terasında uyurken maganda kurşunuyla göğsünden vurulan İbrahim Ferdi Demir’in sağlığı kurşun çıkarılırsa tehlikeye girecek!

Demir’in göğsünden giren ve akciğerini parçalayan mermi, batın bölgesinde kaldı.

İzmir Karşıyaka’da evin terasında uyurken maganda kurşunuyla göğsünden vurulan İbrahim Ferdi Demir (22), ömür boyu bu kurşunla yaşamaya mahkûm oldu. Çanakkale’deki vatani görevini tamamlayıp evine dönen Demir, 30 Haziran’da evlerinin terasında uyurken, göğsünde Ağrı hissederek uyandı. Hastaneye kaldırılan Demir’in çekilen röntgen filminde, vücuduna saplanmış bir kurşun olduğu tespit edildi.

Göğsünden giren ve akciğerini parçalayarak batın bölgesinde kalan mermi çekirdeğinin çıkarılmasının hayati tehlikeye neden olacağını belirten doktorlar, genç adamın ömür boyu kurşunla yaşayacağını söyledi.

İşe başlamaya hazırlandığını belirten, evli ve bir çocuk sahibi Demir şunları söyledi: “Sevinirken dikkatli olmak, başkalarının hayatını tehlikeye atmamak gerek. Herkes bir can taşıyor. Kurşunların hedefi, onların bir yakını da olabilirdi. Ağrılarım var ama yaşadığıma şükrediyorum. İçimde bir kurşunla yaşayacak olmak elbette üzücü. Ancak alınması durumunda daha kötü sonuçlar doğuracağını öğrendim. Hayatıma kasteden kurşunla yaşamayı öğreneceğim.”

Demir’i kimin vurduğu ise belirlenemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*