On binler, meydanlardaki mitinglerde terörü lanetledi

On binler, meydanlardaki mitinglerde terörü lanetledi.10863
  • Giriş : 27.10.2007 / 01:06:00
  • Güncelleme : 26.10.2007 / 23:57:52

On binler, meydanlardaki mitinglerde terör örgütünü lanetledi; birlik ve beraberlik sloganları attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yurt genelinde meydanlar yine doldu. 
Ordu’daki terörü protesto mitingine şehit ailelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Belediye meydanında toplanan ordulular, ellerinde Türk bayrakları, pankart ve dövizlerle Atatürk Alanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş boyunca sık sık terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atıldı.
Haberin devamı

Bingöl’deki eylemciler, cuma namazı sonrası hükümet konağı önünde bir araya geldi. Kadın erkek, genç ve yaşlılardan oluşan topluluk, saygı duruşu ve istiklal marşından sonra sloganlarla yürüyüşe geçti.

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı protestoculardan bazıları, Bingöl Askerlik Şubesi’ne giderek, askere gitmek için dilekçe verdi. Konya’nın Seydişehir ilçesinde “Şehitlere Saygı ve Teröre Lanet Yürüyüşü” yapıldı.

Yaklaşık 20 bin kişi, 2 kilometrelik yürüyüş boyunca terör örgütünü lanetleyen sloganlar attı. 15 bin Bartınlı da protesto için meydanlardaydı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingte önce saygı duruşu yapıldı daha sonra İstiklal Marşı okundu.

Hakkari’deki saldırıda şehit olan 12 askerin isimleri meydanda tek tek okundu. Bir teröre lanet mitingi de Yalova’daydı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinin işbirliğiyle düzenlenen mitinge 10 bin kişi katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüşe geçen Yalovalılar,, “Mecliste PKK istemiyoruz” sloganları attı. Yürüyüş sırasında trafikteki araçlar da kornalarıyla mitinge destek verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious