On günlük taksicinin katili yine taksici çıktı

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde 10 gün önce taksicilik yapmaya başlayan Ümit Boz (30), ticari taksi içerisinde göğsünden 4 kurşunla vurularak öldürülmüş bir şekilde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Gebze Merkez Taksi Durağı'nda 10 gün önce taksicilik yapmaya başlayan Ümit Boz (30) şoförlük yaptığı 41 T 3303 plakalı ticari taksi içerisinde Yeni Kent Polis Lojmanları karşısı, belediye ormanlık alan girişinde göğsünden 4 mermi ile vurularak öldürülmüş halde bulundu. Görgü tanıklarının polisi aramaları üzerine olay yerine gelen emniyet güçleri ticari taksi içerisinde şoför mahallinde göğsünden silahla vurularak öldürülmüş bir cesetle karşılaştı. Yapılan inceleme sonucunda öldürülen kişinin Gebze'de günlük yayın yapan yerel Marmara Gazetesi'nde gazete dağıtıcısı olarak çalışan ve 10 gün önce Merkez Taksi Durağı'nda işe başlayan Ümit Boz'a ait olduğu tespit etti.

Soruşturmayı derinleştiren emniyet güçleri, taksicilik mesleğinin ikinci haftasında öldürülen Ümit Boz'un gece saat 02.00 sıralarında müşteri alarak duraktan ayrıldığı tespit ederek, sabaha karşı saat 05.00 gibi öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Taksi içerisinde öldürülen Ümit Boz'un cesedi yapılan incelemenin ardından Gebze morguna kaldırılırken, cinayetin içerisinde işlendiği otomobil ilk inceleme yapıldıktan sonra Gebze Emniyet Müdürlüğü'nün otoparkına çekildi.

Öte yandan taksi durağında görevli diğer taksicilerin ifadelerine baş vuran Gebze Emniyet Müdürlüğü cinayet masası ekipleri, cinayeti çözmek için soruşturmayı derinleştirdi. Taksi durağındakilerin ifadesini alan polisler aynı gece Ümit Boz ile birlikte nöbetçi olan Murat G.'nin gece 01.00'de telefon görüşmesi yaptığını tespit ettiler. Asayiş ekiplerinin sorgusu sonrasında Murat G. cinayeti işlediğini itiraf etti.

Emniyete verdiği ifadesinde aynı taksi durağında çalıştığı arkadaşı Ümit Boz ile aralarında cep telefonu alışverişi nedeniyle alacak-verecek meselesi olduğunu itiraf ettiği öğrenilen Murat G.'nin gece 01.00'de müşteri olarak taksi durağını aradığını ve nöbetçi olduğunu bildiği Ümit Boz'un gelmesiyle olayı planlı olarak gerçekleştirdiği anlaşıldı. Ümit Boz'u sağ boynundan ve sağ göğsünden 7.65 milimetre çapındaki ruhsatsız silahıyla vurarak öldüren Murat G.'nin cinayetin ardından soğukkanlı bir şekilde taksi durağına gelerek çalışmaya devam ettiği öğrenildi.

Asayiş ekipleri tarafından sorgu sonrası yakalanan Murat G., gerekli işlemlerin ardından savcılığa sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious