O'na olan özlem dua olacak!

O'na olan özlem dua olacak!.22735
  • Giriş : 13.04.2009 / 13:20:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:10:17

Peygamberimiz Hazreti Muhammet'in dünyayı şereflendirmesinin üzerinden tam 1438 yıl geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Her yıl, O'nun doğumunu büyük bir coşku ve sevinçle anıyoruz. 14 Nisan salı günü resmi açılışı yapılacak olan Kutlu Doğum Haftası için Diyanet İşleri Başkanlığı da tüm hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl, Efendiler Efendisi'nin aileye verdiği önem kutlamaların ana teması olacak.

İslam Alemi, Efendiler Efendisi'nin yeryüzünü şereflendirmesinin 1438. yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor.

Efendimiz S.A.V hafta boyunca, Kur'an-ı Kerimlerle, ilahilerler anılacak; O'na olan özlem dua olup göklere yükselecek..

Hafta sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığı büyük bir önemle sürdürdüğü hazırlıklarını tamamladı. Diyanet bu yıl Kutlu Doğum Haftası'nın startını 14 Nisan salı günü Bursa'dan verecek.

Cenab-ı Hak'kın en büyük örnek insan olarak yaratıp, önümüze koyduğu müstesna şahsiyet Peygamber Efendimiz S.A.V'in aileye verdiği önem bu yılki kutlamaların ana konusu.

Hafta boyunca yurt içinde ve yurt dışında yapılacak olan binlerce panel, açık oturum ve konferanslarla Hz. Peygamber S.A.V'in aileye verdiği değer anlatılacak.

Son yıllarda yozlaştırılmaya hatta yok sayılmaya çalışılan, dinimizin en çok değer verdiği konuların başında gelen aile hayatının önemi, Efendimizin hayatından sunulan kesitlerle hafızalarda yeniden tazelenecek.

Kutlamalar içinde ayrıca Süleyman Çelebi'nin Kutlu Doğum şaheseri olan Mevlid'in yazılışının 600. yılı adına da uluslararası bir sempozyum düzenlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*