Önce annesini öldürdü sonda evi yaktı

Önce annesini öldürdü sonda evi yaktı.8018
  • Giriş : 28.06.2009 / 16:49:00

Öğretmen emeklisi annesini başına taşla vurarak öldürüren şizofren hastası Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü 2'nci sınıftan terk oğlu, daha sonra benzin dökerek evi ateşe verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgilere göre olay, 00:30 sularında İzmir'in Menderes ilçesi Çamönü Köyü'nde meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü 2. sınıftan terk eden şizofren hastası C. İlbey (34), emekli Sanat Tarihi öğretmeni olan annesi Aysel İlbey'le (62) tartışmaya başladı.

Tartışmanın ardından bahçeye çıkan ve eline aldığı büyük bir taş parçasıyla tekrar eve dönen İlbey, iddiaya göre annesi Aysel İlbey'i taş parçasıyla başına vurarak öldürdü. Cinayetin ardından evi ateşe vererek yakan İlbey, evden kaçarak uzaklaştı.

Evden alevler yükseldiğini gören komşuları, itfaiye ve jandarmaya haber verdi. İtfaiye ekipleri, bütün evi kaplayan alevleri söndürürken, yapılan incelemede Aysel İlbey'in yanmış cesedi bulundu.

Emekli öğretmen Aysel İlbey'in cesedinin yanında büyük bir taş parçası bulunurken kafatasında çatlak olduğu öğrenildi. Emekli öğretmen İlbey'in cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Olayın ardından şizofren hastası C. İlbey, jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Hasta olduğuna dair raporu bulunan İlbey'in işlemlerinin ardından Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edileceği öğrenildi.

Jandarma olayla ilgili geniş çaplı soruştuna başlattı.

Olay gününün sabahında C. İlbey'in emekli öğretmen olan ve aralarında sorunları bulunan babası Hüseyin İlbey'i darp ettiği ileri sürüldü. Sık sık alkol aldığı belirtilen baba Hüseyin İlbey'in olay sırasında evde bulunmadığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*