'Önce dövdük sonra öldürdük'

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Seydişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen tahkikat sonucunda, cinayeti işleyen zanlılar 13 saat gibi kısa bir sürede yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konya'nın Seydişehir ilçesinde Seyit Harun Bulvarı üzerinde bulunan Ali Bilir Petrol'de bekçilik yapan Mehmet Teke (52) önceki gün sabah 04.30 sıralarında, petrole soygun amaçlı gelen 2 kişi tarafından önce dövülmüş, daha sonra 42 ZF 223 plakalı araca bindirilerek, Kuğulu Park Yolu'nda bıçaklanarak öldürülmüştü.

Seydişehir Emniyet Müdürü Mehmet Cemal Issı, Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu'nun, Seydişehir'e gönderdiği uzman olay yeri inceleme ekipler, asayiş ekipleri ve Seydişehir Emniyeti'nin yaptığı çalışma sonucu, cinayetin kısa süre içinde çözüldüğünü ve sanıkların adliyeye sevk edildiğini söyledi.

Olayın meydana gelmesinin ardından polis ekipleri tarafından, önce cinayet sırasında kullanılan 42 ZF 223 plakalı araç bulundu. Polis, aracın kiralandığını öğrenince kimin kiraladığını bulmak için yaptığı incelemede, aracı Konya ili Hüyük ilçesi nüfusuna kayıtlı, Fikret A.'nın (28) kiraladığını tespit etti.

Araştırmalarını genişleten polis, Fikret A.'nın akşam beraberinde kayınbiraderi Gökhan Y. (20) ve F.G.T. ile içki içtiğini, ayrıca Fikret A.'nın bali çektiğini belirledi. Aracı kiralayan Fikret A.'nın gözaltına alınmasından sonra cinayet sırasında kullanılan bıçak ve sopaları bulan polis, Fikret A.'ya ait kanlı gömlek ve bir kuru sıkı tabancayı da Uludağ Caddesi arkasındaki bir çöp tenekesinde buldu.

Fikret A.., yapılan sorgusunun ardından cinayeti kayınbiraderi Gökhan Y. ile birlikte işlediğini itiraf etti. Polis Gökhan Y.'yi yaya olarak Durak'a giderken yakaladı.

Gökhan Y. ifadesinde, "Eniştemin maddi sorunları vardı. Akşam içerken bu gece bir petrolcü kaldıralım ya da bir banka ATM'si soyalım dedik. Beraber içki içtiğimiz F.G.T. saat 03.00 sıralannda sizin bir şey yapacağınız yok diyerek bizden ayrıldı. Daha sonra soygun amaçlı petrole gittik, 5 YTL'lik benzin aldık. Bekçi pompanın şalterini kapatmak için içeri girerken Fikret A. odunla kafasına vurdu, arkasından bende vurdum, bekçi bağırmaya başlayınca panikledik ve aracın arka koltuğuna yatırdık.

Fikret A. direksiyona geçti, bende yanına oturdum, bu esnada bekçi, ben size ne yaptım, benim size bir kötülüğüm olmadı beni niye götürüyorsunuz dedi. Bunun üzerine Fikret A., bekçiyi sus konuşma diyerek azarladı. Kuğulu Park Yoluna geldik aracı durdurduk. Bekçiyi arabadan indirdik, Fikret A. arkaya giderek arabanın bagajını açtı, ben bagajdan ne aldığını görmedim, daha sonra bekçiye vurmaya başladı, ben önce dövdüğünü zannettim, ancak daha sonra bıçakladığını anladım, bekçi bıçak darbelerini alınca tekrar bağırmaya başladı, 6-7 bıçak darbesi sonra bekçi öldü. Daha sonra bekçiyi ayaklarından tutarak tepeye kadar sürükledik. Bekçinin ön cebinden 300-350 YTL civarında bir tomar parayı alarak kaçtık" şeklinde konuştu.

Seydişehir Cumhuriyet Savcısı'nın sorgulamasının ardından sanıklar çıkarıldıktan nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Seydişehir Cezaevi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious