Önce dövdüler, sonra polise teslim ettiler

  • Giriş : 11.06.2006 / 00:00:00

Fatih'te, kendilerini dolandırdığını iddia ettikleri kişiyi önceden anlaştıkları bir kadın vasıtasıyla yakalayan şahıslar, zanlıyı Fevzi Çakmak Caddesi boyunca döverek karakola teslim etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre olay Fatih Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde meydana geldi. Kendilerini alıcı olarak tanıtan şahısların anlatımına göre Veli S. isimli kişi, iplik makinesi almak isteyen bazı kişilerle irtibata geçerek kendilerine uygun makine satabileceğini söyledi. Fiyat konusunda anlaşan alıcılar, Veli S.'ye parasını verebilmek için otomobillerini 7 bin 500 YTL'ye satarak anlaştıkları para olan 5 bin 500 YTL'yi teslim etti. Aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen, makineyi ve paralarını alamadıklarını söyleyen şahıslar, tüm çabalara rağmen Veli S.'ye de ulaşamadıklarını söyledi.

Bir türlü paralarını alamadıklarını iddia eden şahıslar, son çare olarak Veli S'ye bir kadın aracılığı ile ulaşmaya karar vererek, önceden tanıdıkları bir kadının Veli S. ile tanışmasını sağladı. Alacaklı şahıslar, bayandan Veli S.'yi Fatih Fevzi Çakmak Caddesi'nde buluşmak için çağırmasını istedi.

Buluşma yerinde beklemeye başlayan şahıslar, 2 saat geç gelen Veli S.'yi yakalayarak dövmeye başladı. Fatih Camii önünde yakaladıkları Veli S.'ye yumruk atarak ve tartaklayarak, Şehit Tevfik Fikret Erciyes Polis Merkezi'ne kadar götürmeye karar veren şahıslar, kalabalık cadde boyunca zanlı Veli S.'yi kollarından tutarak zorla yürüttü . Kendisini görüntüleyen kameradan yüzünü saklamaya çalışan Veli S., yüzünü sakladığı için de siniri bir türlü geçmeyen şahısların hışmına uğradı.

Karakola yakın bir noktaya gelindiğinde saldırganlara müdahale eden polis ekipleri, Veli S.'yi şahısların elinden alarak karakola getirdi. Veli S.'ye attığı darbelerle bileği şişen ve üstü kan olan 16 yaşındaki bir genç, dövdükleri zanlının iplik makinesi satma bahanesi ile kendilerini dolandırdığını öne sürdü.

Öte yandan, dayak yiyen ve yüzü kanlar içinde kalan Veli S., kendisini darp eden kişilerden davacı olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious