Önce gasp etti sonra öldürdü

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Önce gasp olayını gerçekleştirdiler sonra da önceden aralarında husumet bulunan arkadaşını öldürdüler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yakalanan şahıslar dün gece en son gasp olaylarını gerçekleştirdikten sonra, başka bir grup ile tartıştılar. Gasp olayını gerçekleştiren şahıslar burada tartıştıkları bir kişiyi silahla başından vurarak öldürdü, bir kişiyi de yaraladı. Konu ile ilgili çalışma yapan polis, olaya karıştıkları belirlenen 4 kişiyi yakaladı.
Alınan bilgiye göre, Ahmet B., Mesut K., Mustafa Ö., Ayhan Y., isimli şahıslar 12 Ağustos tarihinde Hızırreis Caddesi'nde bir vatandaşı silah ile tehdit ederek üzerindeki para ve cep telefonunu gasp etti. Aynı şahıslar 13 Ağustos tarihinde Meltem Mahallesi'nde bir tekel bayine girerek, sahibini silah ile korkutarak 300 YTL para, tekel maddelerini alarak kayıplara karıştı. 14 Ağustos tarihinde yine Meltem Mahallesi'nde bir markete giren şahıslar, burada da silah ile tehdit ederek marketten çeşitli gıda ve kasada bulunan paraları gasp ederek kayıplara karıştı.

Gasp edilen şahıslar polise zanlıların eşkalleri hakkında bilgi verdi. Olay yerinde bulunan güvenlik kameralarının görüntülerini de alan Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro ekipleri, görüntülerden ve aldıkları eşkallerden gasp olayını gerçekleştiren şahısları tespit etti.

Bu arada gasp olayını gerçekleştiren şahıslar, son gasp olayını gerçekleştirdikten sonra Yavuz Özcan Parkı girişinde bulunan Metin Gökdemir (21) ve Mustafa Göksu isimli şahıs ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Ahmet B. İsimli şahıs belindeki tabancayı çıkararak Metin Gökdemir ve Mustafa Göksu'ya ateş etti. Metin Gökdemir olay yerinde hayatını kaybederken, Mustafa Göksu yaralı olarak Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Daha sonra olay yerine gelen Cinayet Büro Amirliği ekipleri, geniş çaplı bir çalışma yaptı. Olay yerine gelen polisler ile cinayet olayına karışan 4 şahıs arasında uzun süre takip ve kovalamaca yaşandı. Kovalamaca sonucunda Ahmet B., Mesut K., Mustafa Ö yakalandı. Olay sırasında firar eden Ayhan Y. İsimli şahıs da bu sabah yakalandı.

Cinayet ile ilgili araştırma yapan polis, Meltem Mahallesi'ndeki büfeden 350 YTL ve içki gasp edilmesi olayıyla ilgili büfenin güvenlik kamerasındaki görüntülerin incelerken, her iki olayın faillerinin aynı kişiler olduğunu fark etti. Cinayet büro ekipleri, olaya karışan şahıslardan Ahmet B.'nin hırsızlık ve gasp olayından sabıkalı olduğunu belirledi.

Yakalanan şahıslardan Ahmet B. nin 6 yaşındaki çocuğunun kimliğine kendi fotoğrafını yapıştırdığı ve sahte kimlik kullandığı belirlendi. Yapılan çalışma sonucunda Ahmet B.'nin üzerinde ruhsatsız 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Olay ile ilgili tahkikatın devam ettiğini belirten polisler, çalışmayı çok yönlü olarak sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious