Önce kalbini aldı sonra eşini

Önce kalbini aldı sonra eşini.15681
  • Giriş : 08.04.2008 / 16:32:00

Kalbini aldığı adamın karısı ile evlendi. Sonra da tıpkı onun gibi intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'de, bir intihar kurbanının kalbinin nakledildiği adam, donörünün dul karısıyla evlendi ve yıllar sonra aynı şekilde intihar etti.

İngiliz Daily Mail gazetesinin internet sitesinde verilen habere göre, Sonny Graham, 1995'te kalp yetmezliği yüzünden ölümün eşeğine geldi. Sadece 6 aylık ömrü kalan Graham'a uygun kalp bulunduğu yönündeki müjdeli haber, Güney Carolina Üniversitesinden geldi.

KAFASINA SIKARAK İNTİHAR ETMİŞ

Graham'a, kafasına kurşun sıkarak intihar eden Terry Cottle'ın kalbi nakledildi. Graham, kalbini aldığı kişi hakkında, 33 yaşındaki bir adam olduğunun dışında bilgi sahibi değildi.;

DUL KARISIYLA EVLENDİ

Bir yıl sonra Graham organ bağışı kurumuna başvurarak kalbini veren kişinin kimliğini öğrenmek ve ailesine teşekkür etmek istedi. Graham, Terry Cottle'ın dul karısı Cheryl ile mektuplaşmaya başladı. Daha sonra görüşmeye başlayan Graham ile Cheryl, birbirine aşık oldu ve evlendi.

12 YIL SONRA AYNI ŞEKİLDE İNTİHAR ETTİ

Kalp naklinin üzerinden 12 yıl geçtikten sonra Graham çenesinin altından kurşun sıkarak intihar etti ve eşinin aynı korkunç şeyleri tekrar yaşamasına sebep oldu.

Bilim adamları, nakil geçiren hastaların, organını aldıkları kişilerin karakter özelliklerinin bazılarını aldıklarını gösteren 70 kadar vaka olduğunu bildirdiler.
BUNA BENZER 70 VAKA VAR

Lancashire'dan bir kadın, böbrek naklinden sonra edebiyat zevkinin değiştiğini, ünlülerin biyografilerini ve en çok satan popüler kitapları okumaktan zevk alırken, nakilden sonra klasikleri tercih etmeye başladığını anlatmıştı.

Yine de bazı uzmanlar, hastada karakter değişimi konusunda yeterli kanıt olmadığına işaret ediyor.

21 Gram adlı ABD yapımı bir filmde de benzer bir olay konu ediliyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious