Önce kanala girdi, sonra kamyona çarptı

Önce kanala girdi, sonra kamyona çarptı.12386
  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde kanal çalışması nedeniyle trafiğe kapalı alana giren bir motosiklet, kanalın üzerinden geçtikten sonra önce bir işçiye, daha sonra da park halindeki kamyona arkadan çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaza, saat 04:00 sıralarında Hasan Ali Yücel Bulvarı Bostanlı Vapur İskelesi karşısında meydana geldi. Bostanlı'dan Karşıyaka istikametine gitmekte olan Oktay Soğukdağ (21) yönetimindeki 35 PAM 61 plakalı marka yarış motosikleti, İZSU için kanal çalışması yapılan trafiğe kapalı yola girdi. Yolun trafiğe kapalı olduğunu geç farkeden ve aşırı süratli olduğu için yolda açılan 1 metrelik kanalı görmeyen motorsiklet sürücüsü Soğukdağ, önce kanal açan iş makinesinin kepçesinin arasından, daha sonra da kanalın üstünden geçti.

Duramayarak kanalda çalışan işçi Mehmet Ali Kır'a (50) çarpan motosiklet, ardından yaklaşık 30 metre uzaklıkta bulunan park halindeki 35 ECK 62 plakalı kamyona arkadan çarptı.

Kazada motosiklette bulunan sürücü Oktay Soğukdağ ile arkadaşı Pamir Şahoğlu (20) feci şekilde can verdi. Motorsikletin çarpması sonucu her iki bacağı da kırılan işçi Mehmet Ali Kır ise, olay yerine gelen ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazada yaşamını yitiren hız motosikletinin sürücüsü Oktay Soğukdağ'ın 2005 yılında alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu öğrenilirken, gençlerin ailelerine acı haberi vermek polislere düştü. Gençlerin ailelerine telefonla ulaşan polisler, gençlerin öldüğünü ailelerine söyleyemedi. Polisler, gençlerin yaralandığını söyleyerek, aileleri karakola çağırdı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious