Önce öldürdüler sonra hastaneye götürdüler

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Adana'da bıçakla öldürdükleri bir kişiyi trafik kazası geçirdi diyerek hastaneye getiren zanlılar, başka bir olay için hastanede bulunan polislerin dikkati sonucu yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay, Havutlu mevkiinde bir çiftlikte meydana geldi. İddiaya göre hakkında cinayetten 15 yıl hapis cezası bulunan cezaevi firarisi C.K.'nın, kardeşi Doğan Demir'in kızı B.Demir'i kaçırdı. Demir, kızını almak için C.K. , Y.D. ve F.Y.'nin bulunduğu çiftliğe gitti.

Burada çıkan tartışma sonunda C.K. ve Y.D., Demir'i, göğsünden, karnından ve sol omzundan bıçakladı. Zanlılar, karnı ve sol omuz kısmı parçalanan ve iç organları dışarı çıkan

Demir'i, kendilerine ait 01 BE 575 plakalı hususi oto ile "Trafik Kazası geçirdi" diyerek Adana Devlet Hastanesi'ne getirdi. Demir (46), yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Bu arada yaralıyı bırakan C.K., kısık bir sesle F.Y. ve Y.D.'ye hastaneden hemen kaçmalarını söyleyerek arabaya binmelerini istedi. Bu durum başka bıçaklama olayı ile ilgili hastane önünde bekleyen Adana Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ekiplerinin dikkatinden kaçmadı.

Durumdan şüphelenen polisler zanlıların bulunduğu otoyu fark ettirmeden takibe geçti. Anonsla durumu merkeze bildiren polis, zanlıları Hürriyet Polis Karakolu ilerisinde bir sokakta önünü keserek durdurdu. Araçta bulunan şahısların kayıtları sorulduğunda Y.D.'nin hırsızlıktan sabıkalı olduğu, C.K.'nin ise cinayetten kesinleşmiş 15 yıl hapis cezası bulunduğu ve cezaevi firarisi olduğu tespit edildi.

Zanlıların kullandığı oto da ise yapılan aramada silah ve olayda kullanıldığı tespit edilen bıçak ele geçirildi. Ayrıca arabanın kapısında ve arka koltuğunda kan olduğunu da gören polis, şahıslarla birlikte otoyu Hürriyet Polis Karakolu'na götürdü.

Karakolda yapılan ilk sorguda zanlılar Doğan Demir'i bıçaklayarak öldürdüklerini itiraf etti. Ölen Demir'in eşi Songül Demir ise karakola getirilerek ifadesi alındı. Elinde sigarayla karakola gelen Songül Demir, tehdit edildiğini konu hakkında bir şey bilmediğini belirtti.

Zanlılar Adana Adli Tıp Birimi'nden alınan sağlık raporunun ardından olay Jandarma bölgesinde gerçekleştiği için Jandarma görevlilerine teslim edildi.

Zanlılar kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına tehditler savururken, zanlılardan bayan F.Y. ise el işareti ile küfür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious